Lynn Erickson – W objęciach chłodu – recenzja

0
149

Książkę kupiłam na popularnym serwisie aukcyjnym za 3 złote. Znam Lynn Erickson, gdyż wydała kilkanaście książek, z których część przeczytałam. Zaciekawiła mnie okładka, z kobietą w ciemnym miejscu, wyciągającą ręce do strumienia światła, już wiedziałam, że na pewno będzie tajemnica i z pewnością ciekawy wątek. Nie zawiodłam się.

W objęciach chłodu

Ashley ma 15 letnią córkę, która jest pyskata i się buntuje.

Jest rozwódką, jej ciągle utrudniający jej życie i krytykujący ją, mimo rozwodu – były mąż Robert ma nową rodzinę i małe dziecko, jednocześnie walczy o władzę rodzicielską nad nastolatką , za każdym razem podkreślając, że była żona jest nieudolna wychowawczo.

Główna bohaterka w młodości przeżyła koszmar, z czego pozostały jej ataki paniki i klaustrofobia. O co chodzi – doczytajcie.

Oprócz tego, ma na głowie pracę zawodową (jest nauczycielką) oraz matkę – 68 letnią staruszkę z demencją. Dla pilnowania matki zatrudniła rosyjskie małżeństwo, Vladimira i jego żonę Ludę. Staruszka Pauline ucieka z domu, wszystko jej się miesza.

I nagle Ashley dostaje telefon od porywacza, że ma jej córkę. Zostaje ona porwana, kiedy czeka przed domem koleżanki na Vladimira, by ją odwiózł do domu, ten jednak twierdzi, że Lauren nie było tam gdzie miała być. Porywacz zakazuje matce wzywać policję i FBI.

ASHLEY ZNA TEN GŁOS Z DAWNEJ PRZESZŁOŚCI.

Ona dzwoni do jedynej osoby na ziemi , której ufa bezgranicznie, do mężczyzny, który ją uratował 20 lat temu. Obecnie jest on byłym gliniarzem, w złym stanie psychicznym. Zrobił coś, co nie jest godne gliniarza, ale miał szczególne powody – jakie, doczytajcie.

Chris przyjeżdża do Aspen. Ashley boi się powiadomić byłego męża o porwaniu, bo wie, że dla niego to woda na młyn i na pewno wezwie policję, co może grozić śmiercią ich córce.

Były mąż Robert jest wściekły, wzywa prawnika, straszy Ashley i ubliża byłej żonie, wynajmuje prywatnego detektywa, bynajmniej nie do szukania córki, ale do… sprawdzenia Chrisa.

Czy dziewczynka się odnajdzie ? Kto jest porywaczem, jakie ma motywy? Czy instynkt nie zawiedzie doświadczonego gliniarza?

Czy uczucie jakie ich połączyło 20 lat wcześniej w dramatycznych okolicznościach, kiedy Ashley miała 16 lat a on był młodym mężczyzną, to wdzięczność ofiary wobec ratownika, czy co innego?

Kto okaże się dwulicowy? To jest przysłowiowym Judaszem, kto kłamie?

To musicie doczytać.

Emocje jak na kolejce górskiej.

Kim jest autorka ( opis z okładki )

„Lynn Erickson to autorka romantycznych thrillerów Mad przepaścią, Bez śladu, Mąż i kochanek, Po godzinach, które z mistrzostwem Lisy Jackson splatają miłosny wątek, grozę i psychologiczny suspens.”

Wydawnictwo Amber 2006 ISBN 83-241-2598-1

Podsumowanie

Zapewniam, że czas spędzony na lekturze książki Lynn Erickson ” W objęciach chłodu” nie będzie czasem straconym.

Emocje gwarantowane. Już zapowiadam recenzje innych książek tej autorki.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj