Jacquelyn Mitchard Prezent na święta- recenzja

0
658

Kiedy zobaczyłam na popularnym serwisie aukcyjnym okładkę książki Jacquelyn Mitchard Prezent na święta, pomyślałam, że będzie to ciepła, wesoła opowieść świąteczna, która wprawi mnie w dobry humor.

Często wspominam przysłowie o nie sądzeniu książki po okładce , tu ono zadziałało

Zmyliło mnie w stu procentach.

Powieść wydana przez Świat Książki w roku 2005, w twardej i estetycznej okładce, okazała się pełną wzruszeń i refleksji.

Kim jest autorka

Jak czytam na okładce, to ceniona przez krytyków New York Timesa autorką bestsellerów, takich jak: Głębia oceanu, To co najważniejsze, Teoria względności i Dwanaście pocałunków.

Okładka pięknej książki Prezent na święta Jacquelyn Mitchard_ fot. Johanka

Prezent na święta

Laura i Elliot Bannerowie świętują czternastą rocznicę ślubu. Kochający mąż zabiera żonę na przedstawienie cyrkowe i świąteczną kolację w romantycznym stylu.

Nikt z nich nie przypuszcza, że właśnie teraz, na dwa dni przez świętami Bożego Narodzenia, ich życie legnie w gruzach.

Wracając z kolacji, Laurę chwyta bardzo silny ból głowy, który zmusza ich do odwiedzenia szpitala.

Okazuje się, że to nie jest zwykła migrena, a najbliższe godziny są już ostatnimi, jakie mogą sobie podarować małżonkowie. Podziwiam postawę Laury, która stara się zachować fason wobec tragedii jaka ich dotyka.

Ta powieść skłania do refleksji nad własnym życiem, jak mało doceniamy bliskich, jak nadzieja i bezgraniczna akceptacja, jaką nas otaczają , jest tak naprawdę najważniejsza w życiu.

W dzisiejszych czasach pandemii powieść okazała się nad wyraz aktualna. Niektórzy z nas są w podobnej sytuacji jak bohaterowie Prezentu na święta. Też czasem zostaje kilka dni, chwil na pożegnanie. Życie jest krótkie , wbrew pozorom.

Doceńmy magiczne małe chwile szczęścia rodzinnego , celebrujmy je i traktujmy jak najcenniejszy skarb. Bo to jest najwspanialszy prezent od losu, nie tylko w święta.

Podsumowanie

Czytałam tę powieść od deski do deski, nie mogłam się oderwać, ale płakałam, mówię Wam, tak się utożsamiałam z losem bohaterów, zwłaszcza Laury.

Czas poświęcony na lekturę Prezentu na święta Jacquelyn Mitchard nie będzie straconym a ubogaci Wasze emocje, odczucia i pozwoli z lepszej perspektywy spojrzeć na świat i w głąb siebie.

Z całego serca poleca Johanka

Wydawnictwo Świat Książki 2005 ISBN83-247-0093-5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj