Carol Marinelli – mistrzyni nastroju i uczuć

0
725
fot. Johanka

Od lat czytam książki Carol Marinelli. W każdej z nich znajduję coś innego, bowiem autorka pisze zarówno książki Harlequin w serii Medical (niebieskie) , Romans ( białe) – ale i Światowe życie (zielone).

Dlaczego warto czytać jej książki?

Nie są to banalne opowiastki, broń Boże naiwne. Widać, że do pisania „Medicali” autorka się merytorycznie przygotowuje, opisy procedur medycznych czy przypadków do leczenia są dopracowane.A przy tym opisuje życie środowiska lekarskiego, o którym na co dzień nie mówimy.

Potrafi nakreślić piękne uczucia, pomoc drugiemu człowiekowi, głęboki humanitaryzm. Są dramaty, ale i dobre zakończenia, jak w życiu.

fot.Margareta

Cykl o rosyjskich dzieciach z „Dietskiego Doma”

Ostatnio przeczytałam cykl, który mną wstrząsnął, nie był bowiem zwykłym romansem, ale opisywał losy wychowanków pewnego domu dziecka w Rosji. Każdy z bohaterów przeżywał swój osobisty dramat i nie był to tylko pobyt w tym miejscu.

Nie będę zdradzać o co chodzi, sami przeczytacie. Bohaterów jest czterech, tyle ile książek ma ten cykl.

Są bracia bliźniacy Danił i Roman , którzy zostają są rozdzieleni przy adopcji, tyle tylko że Danił poza dobrami materialnymi nie ma z tego nic, same rany emocjonalne, do tego stopnia, że wraca już jako dorosły do rosyjskiego nazwiska. Natomiast po drugim bliźniaku ślad się zaciera od kiedy ucieka z sierocińca. Co z nim się stało po ucieczce?

Inny były mieszkaniec tego sierocińca ma teraz sieć statków, jak się jej dorobił? Co go spotkało w sierocińcu – doczytacie.

Jak widzicie na zdjęciu dokumentującym ten felieton, jedną z bohaterek tego cyklu jest baletnica Ania, która nie była mieszkanką sierocińca, ale córką jednej osoby z personelu. Teraz jest światowej sławy primabaleriną, ale czy szczęśliwą? Czy scena wynagrodzi wszystko w życiu? Czy da się odświeżyć utraconą miłość i skleić utracone serce?

fot. Johanka

Warte podkreślenia, że autorka wplata w opisy i rosyjskie przysłowia, jak i określenia w języku rosyjskim, co przybliża nam tę kulturę i język.

Na cykl składają się :

1.Rosjanin w Londynie

2.Podróż do Dubaju

3.Milioner bez przeszłości

4.Miłość primabaleriny.

Podsumowanie

Polecam książki Carol Marnelli na zimowe wieczory, czas poświęcony na lekturę nie będzie straconym, wiele wzruszeń, dramatów opisanych będzie nam tkwiło w głowie jeszcze przez jakiś czas po lekturze.

Książki pani Carol Marinelli są warte polecenia, dla seniora i dla każdego.

Johanka

Możecie poszukać innych moich recenzji, które już opisywałam na stronie : oto kilka linków, zapraszam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj