Barbara Delinsky Kobieta zdradzona- recenzja

0
468

Moi drodzy, dzisiaj kolejna książka Barbary Delinsky, którą chcę Wam polecić.

Jak zwykle nabyłam ją za całe 7 złotych na popularnym portalu aukcyjnym.

Gruba książka o ciekawej okładce i równie ciekawej treści.

Kobieta zdradzona

Pewna rodzina spełnia swój amerykański sen, mąż jest znanym inwestorem, zarządza pieniędzmi klientów, ona prowadzi restaurację.

Jest silną kobietą, jak na dzisiejsze czasy powiedzieć: przebojową i która żadnej pracy się nie boi. Żyją stylem klasy średniej. Syn studiuje, córka szuka swojego miejsca w życiu.

Nagle pewnego dnia mąż nie wraca z pracy, kochająca żona, wiedząc, że jest to kompletnie nie w jego stylu zgłasza po jakichś kilku godzinach ten fakt na policję. Policja nie zajmuje się tym od razu.

Żona Laura martwi się. Idzie do restauracji, bo nie oszaleć, zająć się czymś.

Nagle za parę dni skarbówka przychodzi na kontrolę do biura męża, które mieści się w domu. Oskarża go również o przestępstwa podatkowe i cały majątek rodziny zostaje zamrożony. W tym wszystkim jest bardzo aktywny pewien agent skarbówki, pracujący w dziale ludzi ścigających przestępstwa gospodarcze.

Nagle okazuje się, ze Laura , która całe życie beztrosko polegała na mężu nie ma pieniędzy by zakupić nawet produkty do jedzenia, nie może sprzedać domu, majątku który zajęła skarbówka.

Gdzie jest mąż, czemu defraudował pieniądze? Jak to się skończy?

Na dodatek ludzie słysząc o sytuacji rodziny masowo odwołują imprezy, catering, brakuje pieniędzy na wszystko.

Na dodatek syn-student zostaje oskarżony i musi bronić swych praw przed sądem, pod znakiem zapytania stoi cała jego przyszłość. Jak to się skończy- doczytajcie.

Laura ma super przyjaciółkę, prawniczkę, która jest samotna, tylko dzięki niej i pożyczce od niej chce przetrwać cały ten bałagan. Ma żal do męża, którego zaczyna już szukać FBI.

Pojawia się pewien mężczyzna, Enfant terrible z rodziny męża -dzięki któremu pomału się wszystko odbudowuje, a Laura poczuje się pewnie na własnych nogach, to opowieść o silnej kobiecie, która porażkę przekuła w sukces.

Daje nam przykład, że ciężką pracą można wszystko osiągnąć, że trzeba wierzyć w siebie.

Kiedy życie nas przygniata, lecz można się odbyć od dna.

Czy wiarołomny mąż -oszust się znajdzie? Co będzie dalej, tego drodzy moi musicie się dowiedzieć dzięki tej książce.

Dla przypomnienia parę słów o autorce

Barbara Delinsky jest amerykańską pisarką i autorką romansów. Prawie dwadzieścia z nich trafiło na listę bestsellerów New York Times`a. Książki pani Delinsky przetłumaczono na 25 języków.

Pisała też pod pseudonimem :Bonnie Drake lub Billie Douglass.

Studiowała ona psychologię na Uniwersytecie Tufts oraz socjologię na Boston College.

Pracowała również jako fotografka i reporterka gazety Belont Harlald, zna codzienne życie , problemy i tragedie ludzkie z pierwszej ręki.

To widać właśnie w jej twórczości, tę wielką wiedzę o emocjach i problemach uczuciowych, przez co jej książki trafiają prosto do naszych serc.

Kiedy dotknęła ją własna walka o życie – z rakiem piersi opisała ją w książce „Uplift: Secrets from the Sisterhood of Breast Cancer Survivors” .

Dała nadzieję wielu tysiącom chorych, wspierając kobiety, pokazując, że walka niekoniecznie musi się skończyć źle.

Podsumowanie

Jak widać, spektrum zainteresowań pani Barbary Delinsky jest duże i podejmuje różnorodną tematykę .

Opis silnej Laury, której nie złamało życie, ale mało co brakowało, pozwala jej pozbyć się kompleksów i uwierzyć, że wszystko może. Mimo beznadziei jest światełko w tunelu, ale należy zmienić sposób myślenia.

Lektura Kobiety zdradzonej tak was wciągnie , jak mnie i doczytacie ją na pewno późno w nocy , jak ja.

Polecam Wam tę powieść.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj