Barbara Delinsky Kiedy moja siostra śpi-recenzja

0
851

Jestem fanką Barbary Delinsky. Pisze na takie tematy, które są nam bliskie i mimo faktu, że porusza się w amerykańskiej rzeczywistości

Książka Kiedy moja siostra śpi, mną wstrząsnęła i długo nad nią myślałam- jak niewiele trzeba, by cały nasz świat runął w jednej chwili – jak bohaterom powieści.

Kiedy moja siostra śpi

Poznajemy rodzinę Snow. Siostry Molly i Robin, wiodą intensywne młodzieńcze życie. Molly pomaga rodzicom w sklepie ogrodniczym, a Robin jest wybitną sportsmenką-biegaczką .

Ale cały świat kręci się wokół Robin, nad czym ubolewa młodsza siostra. Pilnuje terminów za siostrę, robi wiele rzeczy za nią, a poza tym wszystkim pracuje.

Nagle jak grom z jasnego nieba przychodzi wiadomość, że Robin w czasie biegania dostała zawału. Znalazł ją pewien mężczyzna.

Rozpętuje się szaleństwo, czas staje w miejscu- rodzina doznaje szoku, matka o mało co nie dostaje załamania nerwowego- bowiem Robin jest w śpiączce i według medyków nigdy się nie obudzi.

Wzajemne pretensje jeden do drugiego, zrzucanie winy na mężczyznę -że za późno znalazł biegaczkę, powodują, że cała rodzina żyje jak na kolejce w wesołym miasteczku. Emocje, złość, wzajemne oskarżenia, łzy i raniące pomówienia.

Matka chce ukryć przed trenerami i sponsorami – stan Robin, wierzy, że ona się wybudzi, weźmie udział w planowanym maratonie, siedzi bez słów i jedzenia przy łóżku córki, zapominając o tym, że ma męża i drugą córkę. Wyzywa ich, kiedy jej mówią, ze Robin już nie wstanie.

Rodzina stara się odeprzeć nalot pracy i dziennikarzy na nich i szpital, to jest dla nich trudne.

Molly w całym tym bałaganie zarządza firmą za rodziców, jeździ do szpitala i opróżnia dom, z którego miały się obie z siostrą niedługo wyprowadzić. Wszystko naraz…

Pakowanie i przeglądanie rzeczy i dokumentacji Robin – prowadzi do odkrycia pewnych rodzinnych tajemnic. Jakich? – to doczytajcie.

Co te tajemnice spowodują? Jaki będzie ich wpływ na rodzinę i innych ludzi. To oczywiście doczytajcie.

Jak wobec tych faktów zachowa się rodzina?

Bardzo dobre studium rodziny w kryzysie powoduje, że nie możemy oderwać się od tej powieści.

Musimy wiedzieć co dalej ? Czy cud się wydarzy?

Co będzie z Robin, a co z Molly?

Kim jest autorka?

Barbara Delinsky jest amerykańską pisarką i autorką romansów. Prawie dwadzieścia z nich trafiło na listę bestsellerów New York Times`a. Książki pani Delinsky przetłumaczono na 25 języków.

Pisała też pod pseudonimem :Bonnie Drake lub Billie Douglass.

Studiowała ona psychologię na Uniwersytecie Tufts oraz socjologię na Boston College.

Pracowała również jako fotografka i reporterka gazety Belont Harlald, zna codzienne życie , problemy i tragedie ludzkie z pierwszej ręki.

To widać właśnie w jej twórczości, tę wielką wiedzę o emocjach i problemach uczuciowych, przez co jej książki trafiają prosto do naszych serc.

Kiedy dotknęła ją własna walka o życie – z rakiem piersi opisała ją w książce „Uplift: Secrets from the Sisterhood of Breast Cancer Survivors” .

Dała nadzieję wielu tysiącom chorych, wspierając kobiety, pokazując, że walka niekoniecznie musi się skończyć źle.

Podsumowanie

Barbara Delinsky to mistrzyni nastroju. Bardzo głęboko wchodzi w zachowania ludzkie, do dna duszy chciało by się powiedzieć. Umie przedstawić amerykańskie społeczeństwo takim, jakie jest z jego wadami i zaletami.

Zaczynamy się identyfikować z nim, choć kultura amerykańska to raczej nie nasza bajka.

Pięknie opisuje nieformalne więzi społeczne, naprawdę warto czytać jej książki. Jej styl urzeka.

Książka jest taka piękna ale i przejmująca , że czytałam do późna w nocy. Nic więcej nie zdradzę.

Niedługo kolejna recenzja książki Barbary Delinsky!

Polecam z całego serca

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj