Elizabeth Adler -mistrzyni thrillera romantycznego

0
655

Niedawno przeczytałam fajną serię książek autorstwa pani Elizabeth Adler. Oczywiście, jest to przyjemna i łatwa lektura. Mam na myśli cykl : Kalifornijska noc, składający się z 4 części.

Kim jest autorka Elizabeth Adler?

Elizabeth Adler jest autorką bestsellerowych książek o kobietach i właśnie dla nich. Wiele lat życia poświęciła podróżom, dzięki temu opisy tych miejsc w książkach nabierają wyrazistości i autentyczności, nie mówiąc o tym , że są wspaniałe!

Urodziła się w Yorkshire na południu Anglii.Jest mężatką.

Inne jej książki oprócz opisanego przeze mnie cyklu to: Dom duchów, Dom na wybrzeżu, Dziedzictwo tajemnic,Grzechy młodości,Hotel Riwiera,Karuzela sukcesu, Kobiety rządzą światem, Lato w Toskanii,Leonie, Moje miejsce na ziemi, Morelle, Ostatni Paryż,Podróż na Capri, Sekrety Willi Romantica, Spadek, Spadkobierczyni poszukiwana,Spotkanie w Wenecji,Szmaragd z korony carów,Tajemnica willi Mimoza, Teraz albo nigdy, W rytmie serca, Wcześniej niż później, Wieczna zima, Zaproszenie do Prowansji.

Jej powieści przetłumaczono na 22 języki. Wszystkie książki trzymają w napięciu, a sposób narracji jest ujmujący.

Cykl Kalifornijska noc

Bohaterami opowieści jest przystojny detektyw MacKenzie, pochodzący z Irlandii, który w amerykańskiej telewizji ma swój program, w którym rozwiązuje zagadki sprzed lat, z wielkimi sukcesami. Ma psa, którego i uratował od niechybnej śmierci, niestety piesek wabiący się Pirat stracił w wypadku tylną nóżkę i jedno oko. Mac i Pirat kochają się bezgranicznie. Mac podejmuje się tez wielu nie rozwiązanych przedtem spraw, które wydają się być nie do rozwiązania . Pomaga ludziom ze szczerego serca, co wkurza Sunny.

Współpracuje z tajemniczym kolegą , który mi często pomaga – o imieniu Lev. Detektywistyczna sława Mac`a dociera aż do Europy.

Część 1 cyklu Kalifornijska noc E.Adler_ fot. Johanka

Narzeczona detektywa to urodziwa córka Meksykanina o hollywoodzkiej urodzie i matki hipiski, która nigdy nie wyszła mentalnie z epoki dzieci kwiatów- znana jako Sunny, a tak naprawdę jej nazwisko brzmi :Sonora Sky Coto de Alvarez. Prowadzi ona agencję PR.

Część 2 cyklu Kalifornijska noc E.Adler_ fot. Johanka

I znowu psi wątek, Sunny posiada „zaborczą bestię” , 1,5 kilogramową suczkę o gwiazdorskim imieniu Tesoro ( Skarb) rasy Chihuahua – która nie daje spokoju Piratowi i Mac`owi, gryząc i zaczepiając.

Tesoro często podróżuje z panią na motorze (!).

Narzeczeni mówią nieraz, że małżeństwo między nimi komplikują ich psy, które delikatnie mówiąc „drą koty”.

Sunny jest piękna i mądra. Ale czy Mac doceni na jaką trafił kobietę, to musicie ocenić sami.

Część 3 cyklu Kalifornijska noc E.Adler_ fot. Johanka

Choć znakomicie uzupełniają się w pracy detektywistycznej, ciągle im ona przeszkadza , by wziąć ślub. Ich perypetie miłosne są poprzez cały cykl „Kalifornijskiej nocy”.

Część 4 cyklu Kalifornijska noc E.Adler_ fot. Johanka

Detektywistyczne zagadki, tajemnice z przeszłości, które nieraz zagrażają życiu bohaterom Mac`owi i Sunny czynią książki interesującymi, nie jest to banalny romans, ale kryminał i thriller z wątkiem romantycznym.

Choć nieraz ktoś strzela do bohaterów, czasem natrafiają na zwłoki, książki czyta się jednym tchem, nieraz się uśmiechając. Sposób narracji jaki prowadzi autorka jest wciągający.

Podsumowanie

Chcesz się rozerwać i przeczytać niebanalny thriller, to jest wybór dla ciebie!

Dzień na lekturę książek Elizabeth Adler nie jest dniem straconym.

Serdecznie Wam polecam

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj