Powieści Ilony Gołębiewskiej poruszające i ciekawe

0
1342
Stary dom w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą fot.Johanka

Kim jest Autorka?

Już we wczesnym dzieciństwie postanowiła, że będzie nauczycielką i pisarką. Jak na prawdziwą kobietę przystało, słowa dotrzymała.

Wykłada, prowadzi zajęcia dla młodzieży i młodszych dzieci, ale też szkoli seniorów i dorosłych. To właśnie jej doświadczenia z pracy , stały się inspiracjami niebanalnych opowieści.

Dla celów biograficznych: rok 2012 był rokiem jej debiutu, przyjęta została do Światowego Stowarzyszenia Poetów.

Czego by nie powiedzieć o autorce, jest mistrzynią emocji i nastroju. Plastyczne opisy, poruszane historie nie pozostawiają nas obojętnymi.

Pani Ilona Gołębiewska mieszka w stolicy, ale uwielbia uciekać do starego domu, jaki posiada na pewnej mazowieckiej wsi.

Praca z ludźmi, częste podróże są natchnieniem przy pisaniu. Autorka marzy o założeniu fundacji.
Więcej informacji o fascynującej pisarce znajdziesz na :

www.ilonagolebiewska.pl

Dlaczego wybrałam powieści pani Gołębiewskiej

Jej bohaterowie są naturalni, tacy jakich codziennie spotykamy w życiu. Jednakże pisarka potrafi wydobyć z nich niezwykłe cechy, pokazuje ich słabości, ale i siłę, którą znajdują w sobie , kiedy życie rzuca im kłody pod nogi. Szczegóły historyczne nadają powieściom niepowtarzalnego charakteru.

fot. Johanka

Powieści są niebanalne, mają wiele wątków. Autorka nie stroni od opisów historycznych, ale powiązanych z danym bohaterem, które zamykają się w logiczną całość i wzruszają. Zero nudy, raczej fascynacja.

Cykl: Stary dom

Na ten cykl składają się:

1.Powrót do starego domu 2.Tajemnice starego domu 3.Pamiętnik ze starego domu

Ogólnie, by nie zdradzać treści, a broń Boże zakończenia powiem, że to opowieść o życiu i miłości. We wszystkich aspektach: dobrym i złym.

Główna bohaterka w strasznym momencie życia traci wszystko: dom, męża i pracę, zostaje z niczym. Na pomoc przychodzi dawna przyjaciółka, która ją zawsze wspiera. Alicja rusza przed siebie do dawnego domu po dziadkach do Pniewa.

Jak przyjmą ją mieszkańcy, jak urządzi się w domu? Jak wygląda jej życie po rozwodzie? Czy wreszcie spełni marzenie o macierzyństwie? Kim jest Michałek? Kim jest zrzędliwy artysta rzeźbiarz z sąsiedztwa wychowujący córkę? Jaką tajemnicę odkryje Alicja podczas remontu domu ? Czy zmieni ona jej życie? Kim jest dziwak z siwą brodą , który włóczy się po lesie i cmentarzu? Kim jest Ewa? Co kryje stary ksiądz?

Jaką tajemnicę miał jej dziadek, były więzień obozu koncentracyjnego w Stutthofie? Kim była Elizabeth? Kim jest Jonas?Czy znajdzie miłość, czy mężczyźni , którzy o nią zabiegają ?

Na te pytania musicie sobie opowiedzieć, czytając o losach Alicji.

Są one pełne zawirowań , zwrotów akcji, opisów z pamiętnika dziadka.

Jedno jest pewne, czytanie do ostatniej kartki z wstrzymanym oddechem z emocji. Momentami czytanie ze łzami w oczach, ale i z uśmiechem- oczywiście lektura do późnej nocy, bo nie było możliwości by przerwać pasjonujące wątki powieści.

Książki z tego cyklu są niepowtarzalne!

Cykl: Dwór na Lipowym Wzgórzu.

Inny cykl dopiero zaczynam: Dwór na Lipowym Wzgórzu.

Składają się na niego :

1.Podaruj mi jutro 2.Pozwól mi kochać 3.Zaczekaj na miłość 4.Kochaj mnie mocnej.

Ale to opiszę może innym razem, na razie polecam!

Inne książki poza cyklami to : Miłość twoje ma sny oraz Teatr pod Białym Latawcem.

Wszystkie jednak łączy jedno, czas na lekturę nie jest czasem straconym!

Nie są to banalne romansidła, ale książki o tym, co jest najważniejsze w życiu.

Zapraszam Was do poszukania książek tej autorki.

Wasza Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj