Metalowe dinozaury wyprowadziły na spacer pieski – Olsztyn k.Częstochowy

0
949

Szanowni Sympatycy 50ok.pl – zapowiadałam, będzie teraz dużo felietonów, bo podróżowanie stało się łatwiejsze i pandemia odpuściła. Jednakże tym razem nie ja osobiście byłam w tym fascynującym miejscu.

Jadąc do pracy w Radiu Katowice usłyszałam o niecodziennym wydarzeniu o czym powiedziałam mężowi. Jak wiecie, pasją małżonka Johanki jest jazda na długie trasy rowerowe.

Postanowił zatem pojechać do Olsztyna k. Częstochowy, to ode mnie ok.80 km w jedną stronę.

Olsztyn koło Częstochowy , to nie tylko zamek, o którym drodzy Sympatycy już Wam pisałam, na naszej stronie.

Wystawa na olsztyńskim rynku

Mimo dozy sceptycyzmu, bo oznajmiłam mężowi, że w radio mówili o dinozaurach z psami, na łańcuchach, wyprowadzanymi przez nie na spacer, pojechał to osobiście sprawdzić. Powiem szczerze, myślał, że go wkręcam.

A jednak.

Skąd się wziął pomysł na wystawę?

Autorem tych arcydzieł jest Pan Czesław Podleśny.

Można powiedzieć, że prawdziwa sztuka mówi do nad poprzez artystycznie połączone elementy rodem ze …złomowiska.

Pierwsza kompozycja została przez autora nazwana „Spacer na łańcuchu”, druga – która znajduje się obok, pod nazwą „Rozbitkowie” -obie można będzie zwiedzać przez cały okres wakacyjny na olsztyńskim rynku.

Kim jest autor przepięknej kompozycji ?

Autor kompozycji pan Czesław Podleśny, urodził się w 1959 roku w Rybniku, Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im, A.Kenara w Zakopanem. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz na Wydziale Rzeźby w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Był również rezydentem amerykańskich uczelni: między innymi Maryland Institute College of Art w Boltimore.

Podsumowanie

Pandemia odpuszcza, zapraszam was do podczęstochowskiego Olsztyna, nie tylko by obejrzeć fascynujący zamek, ale tę niepowtarzalną wystawę.

Zabieramy dzieciaki lub wnuczki: kierunek Olsztyn.

Obcowanie ze sztuką oraz turystyka połączona ze zwiedzaniem ruin zamku- to super pomysł na wakacje.

Zaprasza Was

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj