Janelle Taylor – Mój kochanek, mój wróg – recenzja

0
200

Książkę Janelle Taylor „Mój kochanek, mój wróg” nabyłam za całe 3 złote, na popularnym portali aukcyjnym, wiedziałam, że autorka pisze świetne thrillery romantyczne, jak zwykle przeczucie mnie nie myliło, książkę przeczytałam jak to się mówi : „od deski do deski” w dwie godziny.

Mój egzemplarz książki posiadał pieczątki, był niezwykle „wyczytany” , to świadczy o tym, że wiele osób sięgnęło po tę pozycję książkową. Lepszej rekomendacji nie można mieć.

Mój kochanek, mój wróg

Jenny, zbuntowana córka milionera, chce żyć na własnych warunkach, samotnie wychowuje 15 letniego syna.

Pracuje u przyjaciela w restauracji, jednak marzy o własnej. Wyrzeczeniami i za własne środki szykuje sobie własną restaurację. Nie chce pieniędzy ojca.

Jej syn Rawley, jest owocem toksycznego małżeństwa sprzed lat, w którym młoda, zagubiona, osierocona przez matkę kobieta szukała „ucieczki” od ojca i młodej macochy. Bogaty tata kierował jej życiem, a ona się sprzeciwiała.

Jednakże wkrótce po ślubie jest przez męża bita, lżona, ale wstydzi się tego, jak źle wybrała, w końcu zdesperowana poprosiła ojca, by pomógł jej rozwieść się i pozbyć się byłego małżonka. Oczywiście pieniędzmi. Małżonek ów bowiem szukał w tym związku tylko łatwych pieniędzy, nie umiał zrozumieć, że ona nie chce pieniędzy ojca, więc ją bił i poniżał.

Po 15 latach nagle eks – mąż pojawia się i chce „odbudować” związek. Przez przypadek dowiaduje się, że ma syna, o którym na końcu małżeństwa Jenny mu nie powiedziała. Urodziła i nadała dziecku swoje nazwisko.

Chce teraz nie tylko pieniędzy, bo wcześniejsze przepuścił, ale chce wrócić do byłej żony. A prawda jest taka, że pragnie ją skrzywdzić. I syna też.

Ojciec Jenny – u którego pojawia się najpierw – wynajmuje prywatnego ochroniarza, byłego glinę, który ma osobiste porachunki z eks mężem Jenny. Hunter jest świetnym byłym policjantem, ma doświadczenie.

Syn Jenny nie wie, że ojciec jest przestępcą, spragniony ojcowskiej miłości daje się nabrać na sztuczki ojca.

Jak to się skończy? Kim jest były gliniarz ? Co mu zrobił ojciec – Troy ? Czy ochrona Jenny przez Huntera będzie łatwa? Do czego zdolny jest psychopata? Czy chłopak zrozumie, jak złym człowiekiem jest jego ojciec? Jaka będzie rola psa sąsiadów a jaka pewnego bezdomnego? Czy sprawiedliwość zwycięży?

Musicie doczytać.

Emocje w skali 1-10 solidne 15.

Parę słów o autorce

Autorka pisze książki o miłości, nie dość powiedzieć, że dobre, gdyż to są już bestsellery. Dotychczas wydano je w 28 milionach egzemplarzy. Wiele tytułów gościło w rankingach bestsellerów New York Times`a. Rzesza wielbicielek Pani Janelle Taylor wciąż rośnie.

Ekscytujące, z wątkami kryminalnymi i intrygami , namiętnościami mają niepowtarzalny charakter. Bohaterki opowieści to kobiety jak to się mówi : z krwi i kości, które walczą z losem, trudnościami i nigdy się nie poddają.

Podsumowanie

Zapewniam Was, drodzy Sympatycy 50ok.pl, że czas poświęcony na lekturę książki Janelle Taylor „Mój kochanek , mój wróg” – nie będzie czasem straconym, szybko zmieniające się okoliczności i szybki tok narracji sprawią , że książka czytana jest jak to się mówi: „jednym tchem”. I do końca nie wiemy, jak się skończy, kto mówi prawdę, kto kłamie…

Johanka

ISBN 83-241-1808-X Wydawnictwo Amber 2004

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj