Stadion Śląski w nowej odsłonie!

0
1749

Naszemu reporterowi udało się zajrzeć na Stadion Śląski przygotowywany na wielką premierę piłkarską. Już 27.03.2018r reprezentacja Polski zmierzy się Chorzowie z reprezentacją Korei Południowej.

 Remont Stadionu trwał prawie 8 lat i nie przebiegał bez problemów, ale zdecydowana większość odwiedzających jest bardzo zadowolona z ostatecznego wyglądu i funkcjonalności „Kotła czarownic” jak Stadion Śląski od wielu lat nazywano.

To co różni Stadion Śląski od nowych obiektów jakie powstały w ostatnich latach to to, że posiada on bieżnię lekkoatletyczną, co powoduje, że będzie można tu rozgrywać także zawody lekkoatletyczne najwyższej rangi z mistrzostwami świata, Europy i mitingami lekkoatletycznymi z udziałem najlepszych sportowców świata.

Co z piłką nożną ?

Władze PZPN pod wodzą Zbigniewa Bońka nie pozostawiają złudzeń – ważne mecze reprezentacji seniorów odbywać się będą w Warszawie. Stadiony wybudowane na Euro 2012 oraz nowe obiekty – takie jak Stadion Śląski, stadion Wisły Kraków, Górnika Zabrze i inne mogą być wykorzystywane jako arena meczów towarzyskich reprezentacji. Pozostają jeszcze mecze reprezentacji młodzieżowych, kobiet albo też mecze pucharowe z udziałem drużyn zagranicznych. Może nawet finał Ligi Mistrzów?

Od lat rozważa się też pomysły rozgrywania meczów drużyn ligowych z aglomeracji śląskiej, ale obecna kondycja wielkich w XX wieku klubów takich jak Ruch Chorzów, Zagłębie Sosnowiec, GKS Katowice czy kluby bytomskie raczej nie wróży wielkiej frekwencji i zapełnienia 54 tys. widowni chorzowskiego giganta.

 

Czy wróci na Stadion Śląski żużel? W minimuzeum stadionowym jest obecny!

 

 

Szczególnie kibice seniorzy oraz historycy sportu pamiętają lata 70 i wielkie lata żużla. Być może wrócą też wielkie imprezy niezwykle popularnego kiedyś na Śląsku sportu. Obiekt wygląda imponująco i z pewnością będzie areną wielu wyjątkowych wydarzeń sportowych, kulturalnych i masowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj