Janelle Taylor Nie wracaj do domu – recenzja

0
565

Jest to druga książka Janelle Taylor, którą przeczytałam. Nabyłam ją, tak jak wszystkie moje książki, na popularnym serwisie aukcyjnym, za całe 5 złotych.

Nie zawiodłam się, thriller z kryminałem, świetnie napisany, z wątkiem romantycznym. Ale o tym poniżej.

Nie wracaj do domu

Dwie siostry bliźniaczki : jedna przebojowa – Margot z narzeczonym lekarzem, druga nauczycielka – Mia , która ma od lat niechcianego adoratora.

W pewnym barze dokonywane są morderstwa – giną mężczyźni, w różny sposób, a ofiary zabójstw są przeważnie żonatymi i zdradzającymi swe żony mężami.

Cechą charakterystyczną jest to, że na zwłokach zawsze jest obrączka, nawet gdy w momencie śmierci ci zamordowanie jej nie mieli, udając kawalerów i polując na kobiety, z którymi zdradzają żony.

Kim jest morderca? Jaką rolę pełni w tym procederze jedna z bliźniaczek ?

Nauczycielka Mia dostaje telefon od siostry, z dramatycznym wyznaniem, że nikogo nie zabiła i musi się ukrywać i że wyjeżdża.

Brat ostatniej ofiary , Matthew Grey – kawaler – szuka wytłumaczenia śmierci swego brata , którego zdrady potępiał, uważając go za drania i lovelasa, bo on miał żonę i dziecko, a on kochał bratanka.

Prywatne śledztwo naprowadza go na Mię. Myśli, że to ta femme fatalle z baru, z którą krótko przed śmiercią widziano jego zamordowanego brata. Szybko jednak wyjaśnia pomyłkę.

Prywatne śledztwo jakie postanawiają wspólnie zacząć, sprawia że zaczyna ich łączyć coś jeszcze.

Kto jest zabójcą, kto zabija mężczyzn, z jakich powodów, czy się to wyjaśni? Jaka jest rola natrętnego adoratora Mii, jaka jest rola drugiej siostry Margot ? Jak to się skończy?

Jaka będzie rola policji? Czy siostry się zbliżą na nowo?

Tego nie powiem, trzeba przeczytać.

Parę słów o autorce

Autorka pisze książki o miłości, nie dość powiedzieć, że dobre, gdyż to są już bestsellery. Dotychczas wydano je w 28 milionach egzemplarzy. Wiele tytułów gościło w rankingach bestsellerów New York Times`a. Rzesza wielbicielek Pani Janelle Taylor wciąż rośnie.

Ekscytujące, z wątkami kryminalnymi i intrygami , namiętnościami mają niepowtarzalny charakter. Bohaterki opowieści to kobiety jak to się mówi : z krwi i kości, które walczą z losem, trudnościami i nigdy się nie poddają.

Podsumowanie

Zapewniam Was, drodzy Sympatycy 50ok.pl, że czas poświęcony na lekturę książki Janelle Taylor „Nie wracaj do domu”- nie będzie czasem straconym, szybko zmieniające się okoliczności i szybki tok narracji sprawią , że książka czytana jest jak to się mówi: „jednym tchem”. I do końca nie wiemy, kto jest mordercą. Napięcie, emocje są najprawdziwsze, przynajmniej ja tak czułam. Polecam Wam ten kryminał.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj