Janelle Taylor Cień zdrady – recenzja

0
437

Jak zwykle zakupiłam tę książkę na popularnym serwisie aukcyjnym za całe 4 złote. Znałam już dwie inne książki Janelle Taylor : „Tylko z tobą”, „Nie wracaj do domu”, które mi się podobały, także jak to się mówi „za ciosem” zakupiłam kilka następnych tej autorki, które tu, drodzy Sympatycy 50ok.pl będę recenzować.

Cień zdrady

Główna bohaterka jest policjantką, córką milionera, który całe życie nie miał z nią więzi, ani nie wspierał finansowo. Pierwszy raz widział, ją jak miała już 7 lat. Z jej matką był związany …jeden dzień, , po szybkim ślubie z Las Vegas – a potem rozwiódł się z nią. Jej matka dostała odprawę „na otarcie łez” za którą mogła żyć w dostatku do końca swoich dni.

Ivy ma dwie siostry z innych związków ojca, które co roku są zapraszane na 2 tygodnie wakacji do domu ojca, ale ojciec wcale się nimi nie zajmuje , tylko wizerunkowo jest to ok. Jednocześnie ojciec wpływa pośrednio na życie sióstr. Pewnego dnia przyjeżdża i mówi Ivy, że nie powinna wychodzić za narzeczonego, ale nie mówi dlaczego. Niedługo ojciec niespodziewanie umiera.

Zbuntowana dziewczyna postanawia mimo to wyjść za mąż. Dzień przed ślubem ma iść do adwokata po list od zmarłego ojca, warunkiem jest odczytanie i wykonanie jego woli przed ślubem. Dziewczyna domyśla jej , że ojciec wydziedziczy ją jak wyjdzie za mąż .

W dniu ślubu narzeczony widząc w ławce pewnego mężczyznę, nagle ucieka sprzed ołtarza, a w zakrystii kradnie z torebki narzeczonej 500 dolarów i nieotwarty list od ojca.

Kim jest ten mężczyzna z kościoła ? Co wie o niedoszłym panu młodym? Jakie tajemnice i zbrodnie wyjdą na jaw, kim jest faktycznie narzeczony Ivy? Powiem wam, akcja się rozkręca i jest jak w filmach Hitchcocka, kiedy napięcie rośnie z chwili na chwilę. Czytając czujemy się jak w kolejce góskiej. Świetny thriller, a wątek romantyczny jedynie dodaje pikanterii.

Jak to się skończy? Czy oszust zostanie zdemaskowany, komu to się uda? Ile osób zostanie pokrzydzonych?

To musicie przeczytać sami.

Parę słów o autorce

Autorka pisze książki o miłości, nie dość powiedzieć, że dobre, gdyż to są już bestsellery. Dotychczas wydano je w 28 milionach egzemplarzy. Wiele tytułów gościło w rankingach bestsellerów New York Times`a. Rzesza wielbicielek Pani Janelle Taylor wciąż rośnie.

Ekscytujące, z wątkami kryminalnymi i intrygami , namiętnościami mają niepowtarzalny charakter. Bohaterki opowieści to kobiety jak to się mówi : z krwi i kości, które walczą z losem, trudnościami i nigdy się nie poddają.

Podsumowanie

Zapewniam Was, drodzy Sympatycy 50ok.pl, że czas poświęcony na lekturę książki Janelle Taylor „Cień zdrady”- nie będzie czasem straconym, szybko zmieniające się okoliczności i szybki tok narracji sprawią , że książka czytana jest jak to się mówi: „jednym tchem”. Napięcie, emocje są najprawdziwsze, przynajmniej ja tak czułam.

Polecam Wam ten kryminał. Panie znajdą interesujące elementy miłosne, a wszyscy zauważą suspens ( zaskoczenie , momentu zwrotnego ), który z chwili na chwile zmienia akcję.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj