Fern Michaels Okrutne oskarżenie- recenzja

0
195

Tę książkę, jak większość jakie tu recenzuję, zakupiłam na popularnym serwisie aukcyjnym. Książka była podniszczona, z nieaktualnymi pieczęciami bibliotecznymi. Jak wspominałam w poprzednich recenzjach, mi to nie przeszkadza, ważna jest treść.

Fern Michaels jest porównywana z Danielle Steel i słusznie. Jej powieści są takie „prosto z życia” , bez cienia banału.

Okrutne oskarżenie

Poznajemy dwa małżeństwa, zaprzyjaźnione od lat.

Debbie, która wyrwała się z biedy, poślubia Dana, który jest bogaty. Z biegiem czasu ona wyrabia sobie licencję pośrednika handlu nieruchomościami, ma własne biuro, w którym zarabia. Mają dwoje dzieci. Starsza córka Emily, szczupła i mądra, kocha zwierzęta, marzy o weterynarii. Druga – Sara- mająca spory problemy z jedzeniem, krzykiem wymusza na matce wszelkie zachcianki, fałszywie donosi na siostrę, ta już ma jej dość. Matka bezrefleksyjnie ulega młodszej córce, nie tylko folując jej jedzeniu, ale w każdej dziedzinie, co wkurza drugą córkę. Sara jest dwa razy grubsza niż rówieśnicy. Postępowanie matki ma drugie dno – jakie? – doczytajcie.

Rodzice dziewczynek lubią , a zwłaszcza Debbie – pływać w rejsy, podrzucając dzieci do Kate. „Ciocia” Kate lubi gotować, jest mistrzynią w wymyślnych daniach, a jej mąż Alex prowadzi hodowlę labradorów, mimo, że pochodzi z bogatej rodziny, wiedzie spokojny żywot, tak woli. Katy dorabia produkując ceramikę.

Oboje jednak nie mogą mieć dzieci, nad czym ubolewają, wizyty zaprzyjaźnionych dziewczynek rekompensują im posiadania dzieci, są dla nich dobrzy.

W ostatnie wakacje u przyszywanego „wujostwa” rozwścieczona za zwrócenie uwagi, młodsza córka Sara w pracowni cioci ,rozbija całkowicie, w drobny mak, ceramikę z kilku miesięcy pracy Kate. Oczywiście nie przyznaje się. Po powrocie z owych wakacji składa natomiast szokującą relację swoim rodzicom. Ci reagują. Czy właściwie?

Pomówienie młodszej córki przyjaciół rozbija rodzinę u której dzieci spędzały wakacje, z dnia na dzień tracą grunt pod nogami. Są zmuszeni przepisać majątek na starszą panią, która pracuje w hodowli psów z nimi.

Prokurator, sąd, wszystko jak lawina, czy mężczyzna zostanie skazany? Jak 12 letnia dziewczynka może składać zeznania używając słów, których może nie rozumie? Matka Debbie stoi po jej stronie, dopingując i podjudzając.

Katy jest zszokowana. Zatrudnia drugiego prawnika, ale los jest okrutny. Czy mąż po jego interwencji wróci do domu?

Jak się potoczą losy Katy czy zemsta to dobry pomysł? Jakie plany ma los?

Co okaże się po otrzymaniu listu od męża? Dlaczego zdeponował go u prawnika?

Czy winni zostaną ukarani, czy fałszywe zeznania ujdą na sucho? Poznajcie dramatyczne losy bohaterów.

Powiem Wam, książka jest momentami wstrząsająca, utożsamiamy się z bohaterami, z ich bezradnością. Czujemy wściekłość widząc jawną niesprawiedliwość. Zwłaszcza w sądzie.

Mimo wszystko zakończenie powieści mnie usatysfakcjonowało. Jakie ono jest – o nie , nie zdradzam, to musicie to przeczytać.

Kim jest autorka?

Fern Michaels – rocznik 1933 jest jedną z bestsellerowych autorek powieści kobiecych. Wielokrotnie porównywana do powieści Danielle Steel, która jest królową tego gatunku.

Wśród jej książek najsłynniejsze to Pełnia życia, Oszukasz mnie raz, Jory, Cykl Światła Las Vegas, Cykl Matki chrzestne; Lista życzeń, Na krańcu tęczy, Pełnia życia, Powrót, Odnaleziona, Tylko ty, Przebój dla Sary, Brzydkie kaczątko, Wszystko czego pragniesz, wszystkie zostały wydane w milionach egzemplarzy.

Autorka pisze też romanse historyczne np. Duma i namiętność.

Podsumowanie

Książki Fern Michaels nie są nudne, świetna narracja, losy bohaterów, z którymi się utożsamiamy od pierwszych stron zachwycają.

Nie jest dziwnym fakt, że pani Michaels sprzedaje swe książki w wielotysięcznych nakładach w wielu krajach.

Zapraszam na kolejne recenzje książek tej autorki!

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj