Danielle Steel Pokochać znowu- recenzja

0
156

Kiedy na popularnym serwisie aukcyjnym zakupiłam książkę za całe 4 złote, dokonałam świetnego wyboru. Jak zwykle, kierowałam się sławą autorki wielu bestsellerów, sprzedawanych w milionowych nakładach na całym świecie.

Pokochać znowu

Świat mody. Właściciele znanego rzymskiego domu mody, Isabella i Amadeo – zakochani w sobie do szaleństwa, są małżeństwem i mają małego synka. Niestety praca zabiera im większość dnia, czasem nawet nie widzą dziecka poza weekendami.

Postanawiają przemeblować życie, żona poświęca się dziecku, lecz nie rezygnuje w uczestnictwie w życiu domu mody, podsuwa projekty, opiniuje przedsięwzięcia. Pomaga jej Bernardo, który skrycie ją kocha, ale jest też przyjacielem Amadeo. Widzi jak się kochają, więc odsuwa się na bok.

Co jakiś czas mega duża firma amerykańska chce ich wykupić, ale rodzina odrzuca propozycje.

I nagle zdarza się tragedia. Straszne nieszczęście dopada rodzinę. Co i jak musicie doczytać.

W bezdennej rozpaczy Isabella nie wie jak ma dalej żyć w tej sytuacji. Przerażony Bernardo organizuje ucieczkę jej i syna z Włoch do USA. Sam zostaje i prowadzi firmę, wcześniej wyznając Isabelli wieloletnią do niej miłość, lecz ona nie jest gotowa na nowy związek.

Dla zmyłki wobec dziennikarzy oraz bezpieczeństwa – jej wyjazd jest ukrywany.

Kobieta jedzie do koleżanki z dawnych lat, skąd na odległość prowadzi firmę. Natasza, która jest obecnie pisarką a kiedyś modelką – pomaga jej z synkiem, ich dzieci się razem bawią. Pomału się wszystko stabilizuje. Złamane serce jednek trudno leczyć.

Z powodów bezpieczeństwa Isabella nie wychodzi z domu , a jak już to wieczorami w przebraniu.

U Nataszy poznaje pewnego jej przyjaciela, wdowca. On jest cierpliwy, czuły, oszołomiony pięknem Włoszki zakochuje się.

Czy ona będzie gotowa na związek ? Jak się zakończy wyprawa do kina w USA?

Jaką tajemnicę ma jej adorator, czy kiedykolwiek mu wybaczy? Czy sprawiedliwość dosięgnie przestępców? Jak Isabella przeżyje proces, gdzie zamieszka ostatecznie i kogo wybierze?

Emocje w skali 1-10 : daję solidne 18.

Kim jest autorka

Danielle Steel raczej nie należy przestawiać, każdy wie, że to bestsellerowa autorka książek , których łączny nakład przekroczył trzysta milionów egzemplarzy!!! Napisała ich ponad sto. Dzięki temu, że jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością , trafiła nawet do księgi Guinessa. Sama autorka jest społeczniczką, przewodniczy Amerykańskiego Stowarzyszeniu Bibliotecznemu oraz jest rzecznikiem prasowym American Human Association, działającego na rzecz dzieci uzależnionych. W życiu była w kilku związkach, a obecnie, od kilku lat – znalazła szczęście u boku nowego męża.

Jej powieści czarują, nie są cukierkowate, ale zawierają pozytywny przekaz, że każde zło pokona dobro, że nienawiść można pokonać miłością, że trzeba wypatrywać szansy na zmianę życia i ją wykorzystywać. Znajdziemy tu wszystko: pociechę dla kobiet, rozrywkę, nadzieję ponad wszystkim złym, ale i refleksję nad najważniejszymi wartościami w życiu.

Pisarka jest gwiazdą , pisze o wszystkim. Sama doznała i szczęścia w miłości, ale i zła – jak i śmierć syna, którą opisała w osobnej książce. Pani Danielle Steel mówi, że największą radością jej życia są jej dzieci, a zwierzęta to hobby. Ma pięć psów,królika, papugę oraz świnkę .

Na pytanie jak długo ma zamiar jeszcze pisać , odpowiada, że ” do końca”.

Podsumowanie

Fabuły książek, choć fikcyjne, są tak opisane, że wyobrażamy sobie realną sytuację, realnych bohaterów opowieści, ich problemy i troski. A tematy jak mawia sama autorka są prosto z życia, chyba dlatego jej książki cieszą się taką popularnością.

Zapewniam Was , że czas przeznaczony na lekturę jej książek , nie będzie pewnością czasem straconym.

Książka Pokochać znowu pozostanie w mej pamięci na długo.

Polecam tą i inne książki pani Steel – z całego serca.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj