Danielle Steel Cudze grzechy -recenzja

0
142

Kiedy zakupiłam tę książkę na popularnym serwisie aukcyjnym zaciekawiona okładką ze smutną dziewczyną i widokiem z Paryża, wiedziałam, że mnie nie zawiedzie, ze względu na autorkę Danielle Steel. Wydana w twardej oprawie,a jak wiecie autorka jest znaną pisarką bestsellerów.

Cudze grzechy

Jak pisałam, zaciekawiła mnie okładka z francuskim akcentem. Dziewczyna z okładki jest jednak Amerykanką, żyje w arystokratycznej rodzinie. Rodzina płynie do Europy a wraca legendarnym Titanicem. Nie wraca w komplecie. Ojciec i brat toną, załamana matka w wieku 46 lat jest wdową. Usilnie zaczyna szukać jej męża, bowiem dziewczyna ma 20 lat i jak na te czasy jest już starą panną.

Obie by zapomnieć o rozpaczy pracują jako wolontariuszki w szpitalu. Annabelle chce być lekarzem, ale w tym czasie kobiety mają siedzieć w domu i rodzić dzieci, a nie pracować, co dopiero być lekarzem.

W czasie żałoby jej dom odwiedza pewien „młodzieniec” Josiah, który jest 19 lat starszy od niej, jest pracownikiem banku jej ojca , równie często wpada na herbatki jego kolega Henry. Po cichu prosi jej matkę o rękę, ale oświadczyny nastąpią po żałobie. Dziewczyna jest zachwycona, bo narzeczony obiecuje jej możliwość pracy w szpitalu, obiecuje piękną przyszłość i dzieci.

Jej przyjaciółka Hertie już jej mężatką, na ślub przychodzi w 9 miesiącu ciąży i jak przystało na mężatkę, będzie rodzić kolejne dzieci i siedzieć w domu.

Dwa lata po ślubie mąż nadal kocha Annabelle, jednak platonicznie, nadal jest dziewicą, dziewczyna nie rozumie tego postępowania, chce dzieci. Jej matka umiera nie doczekawszy wnuków.

Wkrótce mąż powierza jej straszną tajemnicę, prosi o rozwód, by dać jej wolność. Sam wyjeżdża. Co to za tajemnica i dlaczego rozwód spowodował ostracyzm społeczny, doczytajcie.

Co z tego, że Annabelle ma pieniądze po rodzicach, kiedy wszyscy jej unikają -ze złamanym sercem i duszą postanawia wyjechać do Europy i pomaga jako wolontariuszka w pewnym francuskim klasztorze. Tam ją doceniają, opiekuje się żołnierzami z I wojny światowej, wykonuje nawet najbardziej krwawe czynności, czym budzi podziw. Choć załoga jest w większości żeńska, pewien doktor dostrzega jej potencjał, pisze do rektora uczelni list i Annabelle trafia na uczelnię. Na III roku wydarzenia wojenne powodują, że wraca do klasztoru na wolontariat. Tam spotyka ją niespodziewana tragedia, jaka, doczytajcie.

Z trudem kończy studia, kupuje dom, przyjmuje pacjentów, zatrudnia się w szpitalu, spotyka pewnego lekarza. Zakochuje się , ale czy lekarz zaakceptuje wszystko, kiedy mu przedstawi jej trudną przeszłość?

Kim jest pewna starsza lady, z Anglii, która jej pomoże, czy Annabelle sprzeda dom letni, tak jak sprzedała dawniej dom rodzinny po śmierci matki, za namową ówczesnego męża? Doczytajcie.

Kim jest pewien dziennikarz , którego spotyka na statku, którym wraca do Francji?

Powiem wam, emocje w skali 1-10 daję 18.

Kim jest autorka

Danielle Steel raczej nie należy przestawiać, każdy wie, że to bestsellerowa autorka książek , których łączny nakład przekroczył trzysta milionów egzemplarzy!!! Napisała ich ponad sto. Dzięki temu, że jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością , trafiła nawet do księgi Guinessa. Sama autorka jest społeczniczką, przewodniczy Amerykańskiego Stowarzyszeniu Bibliotecznemu oraz jest rzecznikiem prasowym American Human Association, działającego na rzecz dzieci uzależnionych. W życiu była w kilku związkach, a obecnie, od kilku lat – znalazła szczęście u boku nowego męża.

Jej powieści czarują, nie są cukierkowate, ale zawierają pozytywny przekaz, że każde zło pokona dobro, że nienawiść można pokonać miłością, że trzeba wypatrywać szansy na zmianę życia i ją wykorzystywać. Znajdziemy tu wszystko: pociechę dla kobiet, rozrywkę, nadzieję ponad wszystkim złym, ale i refleksję nad najważniejszymi wartościami w życiu.

Pisarka jest gwiazdą , pisze o wszystkim. Sama doznała i szczęścia w miłości, ale i zła – jak i śmierć syna, którą opisała w osobnej książce. Pani Danielle Steel mówi, że największą radością jej życia są jej dzieci, a zwierzęta to hobby. Ma pięć psów,królika, papugę oraz świnkę .

Na pytanie jak długo ma zamiar jeszcze pisać , odpowiada, że ” do końca”.

Podsumowanie

Fabuły książek, choć fikcyjne, są tak opisane, że wyobrażamy sobie realną sytuację, realnych bohaterów opowieści, ich problemy i troski. A tematy jak mawia sama autorka są prosto z życia, chyba dlatego jej książki cieszą się taką popularnością.

Zapewniam Was , że czas przeznaczony na lekturę jej książek , nie będzie pewnością czasem straconym.

Książka Cudze grzechy pozostanie w mej pamięci na długo.

Polecam tą i inne książki pani Steel – z całego serca.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj