Danielle Steel -Po kres czasu – recenzja

0
306

Kiedy na popularnym serwisie aukcyjnym kupiłam tę książkę , za około 10 złotych, wiedziałam, że się nie zawiodę na autorce, gdyż książki Danielle Steel nie są nudne, są piękne, a każda jest inna, ciekawa, w której miłość pozwala zwyciężać przeciwności losu.

Kim jest autorka

Danielle Steel raczej nie należy przestawiać, każdy wie, że to bestsellerowa autorka książek , których łączny nakład przekroczył trzysta milionów egzemplarzy!!!

Napisała ich ponad sto. Dzięki temu, że jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością , trafiła nawet do księgi Guinessa.

Sama autorka jest społeczniczką, przewodniczy Amerykańskiego Stowarzyszeniu Bibliotecznemu oraz jest rzecznikiem prasowym American Human Association, działającego na rzecz dzieci uzależnionych.

W życiu była w kilku związkach, a obecnie, od 5 lat – znalazła szczęście u boku nowego męża

Jej powieści czarują, nie są cukierkowate, ale zawierają pozytywny przekaz, że każde zło pokona dobro, że nienawiść można pokonać miłością, że trzeba wypatrywać szansy na zmianę życia i ją wykorzystywać.

Znajdziemy tu wszystko: pociechę dla kobiet, rozrywkę, nadzieję ponad wszystkim złym, ale i refleksję nad najważniejszymi wartościami w życiu.

Pisarka jest gwiazdą , pisze o wszystkim. Sama doznała i szczęścia w miłości, ale i zła – jak i śmierć syna, którą opisała w osobnej książce.

Pani Danielle Steel mówi, że największą radością jej życia są jej dzieci, a zwierzęta to hobby. Ma pięć psów,królika, papugę oraz świnkę .

Na pytanie jak długo ma zamiar jeszcze pisać , odpowiada, że ” do końca”.

Po kres czasu

Książka zawiera dwie opowieści, które pozornie nie łączą się ze sobą.

Pierwsza mówi o Jenny, która jest koordynatorką przy pokazach mody. Wyrwała się z biednego górniczego miasteczka, jej mama oraz babcia były świetnymi krawcowymi, stąd w świecie mody czuje się jak ryba w wodzie. Spotyka prawnika z bogatej rodziny, który się w niej zakochuje i żeni ku konsternacji rodziny, która jej nie akceptuje. Mało tego, zmienia on całe swoje życie i rezygnuje z zawodu prawnika w rodzinnej kancelarii.Co wybierze będziecie zdziwieni, nic nie zdradzam. Wybór ten sprawi, że będzie się realizował, do czego będzie miał bezwarunkową miłość swej żony. Rodzina nadal nie rozumie wyboru nowego zawodu Billa, rzuca im kłody pod nogi, tak, że doprowadza do zerwania więzi rodzinnych.

Życie w nowym miejscu dla Billa i Jenny – jest zupełnie inne , wspaniale opisany klimat małego miasteczka, z dramatami, nieszczęściami, ale i miłością jak pisze autorka” po kres czasu”. Miłości nie złamie nawet śmierć, bo ona jest wieczna.

Druga opowieść mówi o mądrej dziewczynie, Amiszce, która żyje tak jak jej przodkowie, bez cywilizacji, wychowuje młodsze rodzeństwo, którego matka nie żyje. Przez trzy lata po nocach pisze ręcznie powieść o dziewczynie , która jest z farmy i marzy o przygodach. Całą swoja wiedzę o świecie zewnętrznym czerpie z książek, które przynosiła jej mama ze szkoły.

W tajemnicy przed ojcem wysyła rękopis do pewnego wydawnictwa. Pomaga jej kierownik mleczarni .Czy uda sie wydać tę książkę? Co zrobi konserwatywny ojciec dziewczyny ? Co przyniesie lawina a raczej tsunami wydarzeń, które się dzieją po tym fakcie?

Czy znajdzie miłości, czy też poślubi narzuconego przez ojca wdowca z 5 dzieci ?

Czy pierwsze drgnienie serca okaże się wyborem na całe życie, takim ” po kres czasu” ?

Obie części czytałam jedna za drugą, bo sama książka jest gruba, ale i czasem łzę ocierałam, czasem dech zapierało od zwrotów akcji, naprawdę to książka o której dalej myślę , mimo , że ją przeczytałam.

Autorka tak pisze, że wciągamy się w akcję, przeżywamy uczucia bohaterów, zamieramy, jak im się źle wiedzie.

Pod względem emocji, w skali 1-10 daję 15.

Podsumowanie

Fabuły książek, choć fikcyjne, są tak opisane, że wyobrażamy sobie realną sytuację, realnych bohaterów opowieści, ich problemy i troski. A tematy jak mawia sama autorka są prosto z życia, chyba dlatego jej książki cieszą się taką popularnością.

Zapewniam Was , że czas przeznaczony na lekturę jej książek , nie będzie pewnością czasem straconym.

Książka Po kres czasu pozostanie w mej pamięci na długo.

Polecam tą i inne książki pani Steel – z całego serca.

Johanka

Wydawnictwo między słowami 2013 ilość stron 397

ISBN 978-83-240-2439-1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj