Beverly Barton – Zimny pocałunek- recenzja

0
215

Jak wiecie drodzy Sympatycy 50ok.pl, większość recenzowanych książek kupuję na popularnym serwisie aukcyjnym , często za małe pieniądze, ale w ten sposób daję im drugie życie, nie zważam na nieaktualne stemple biblioteczne, wygląd, czasem podklejenia, ważna jest dla mnie treść.

Trzecie życie takich książek to oddanie ich przeze mnie do pewnego zaprzyjaźnionego szpitala, dla pacjentów, oczywiście za darmo.

Książka, którą dziś recenzuję została przeze mnie zakupiona za całe 6 złotych, akurat nie ma stempli i jest zadbana, bardzo mnie zachwyciła i zakupiłam kolejne książki tej autorki, które obiecuję Wam recenzować w przyszłości.

Zimny pocałunek

Szanowany senator Dan Price zostaje znaleziony martwy w swoim gabinecie, postrzelony w głowę. Wstępnie – wg śledztwa jest to samobójstwo, gdyż pewne fakty zdrowotne, o których się dowiedział – skłoniły go do dramatycznego kroku. Zatem dla kurażu wypija kilka lampek koniaku, bo to trudna decyzja…Czy to rzeczywiście samobójstwo?

Ciało znajduje żona, która jest w szoku, bo nie tego się spodziewała.

Jordan Price jest piękną kobietą , dużo młodszą od męża, wielu ludzi łączy jej osobę z asystentem męża, który jest jej przyjacielem z dzieciństwa. Ale jaka jest prawda?

Brat senatora nie wierzy w samobójstwo, w dniu pogrzebu zatrudnia renomowaną agencję detektywistyczną, by zbadała tę sprawę, a zszokowana tym faktem wdowa dołącza się do śledztwa.

Detektyw Rick Carson oczarowany wdową, myśli o niej (bynajmniej nie głową), a jednocześnie od razu ją wybiera jako główną podejrzaną, czyniąc z niej przysłowiową „czarną wdowę”. Czy ma rację?

Wdowa nalega by agencja działała dyskretnie, by nie ucierpiało dobre imię zmarłego. Jaką tajemnicę miał senator, czego nie chciała ujawniać innym, co ją łączyło z mężem ?

Od tej chwili życie Jordan zmienia się o 180 stopni. Ktoś grzebie w jej przeszłości, odzywa się była żona senatora, która ma haki na Jordan. Jakie? O co chodzi? Doczytajcie.

W domu Jordan mieszka jej macocha z niezrównoważoną nerwowo córką i przyrodnim bratem, który jest hazardzistą i kobieciarzem , niedoszła teściowa Jordan, asystentka Rene, z którą była na studiach, okresowo przebywa asystent męża oraz dwoje pasierbów z poprzedniego małżeństwa.

I na dodatek wprowadza się tu węszący wszędzie detektyw, który współpracuje z policją, ale jak się okazuje, nie może wszystkim ufać – o co chodzi? Czytajcie.

Nagle w domu zostaje popełnione morderstwo. Ale Jordan ma żelazne alibi, kto zabił , kogo, jaka jest motywacja?

Do końca książki nie znamy zakończenia, to jest zaskakujące.

Czy detektyw pokona uczucie do wdowy, które mu przeszkadza prowadzić śledztwo, czy uczucie to zostanie odwzajemnione, nie , nic nie zdradzę.

W budowaniu napięcia ta książka to top of the top.

Polecam.

Kim jest autorka?

Beverly Barton urodziła się 23.12.1946, zmarła 21.04.2011 roku.

Jest autorką kilkudziesięciu thrillerów romantycznych, jest mistrzynią suspensu, gdzie akcja powieści zmienia się jak w kalejdoskopie. Do najbardziej znanych należą: Grzech niewiedzy, W mroku przeszłości, Każdy jej krok, Gra o śmierć, Zabójcza bliskość, Zimny pocałunek, Morderczy dotyk, Piąta ofiara,

Jej powieści łączą zmysłową namiętność z intrygą, thrillerem, sensacją . Była laureatką wielu znanych nagród -między innymi Romantic Times Career Achievement Award (za całokształt twórczości) ;National Readers’ Choice Award Maggie Award i Laurel Wreath.

Podsumowanie

Książki pani Beverly Barton trzymają w napięciu do ostatniej strony, zwroty akcji są jak zwariowana podróż w kolejce górskiej w parku rozrywki.

Wielką zaletą powieści są sceny romantyczne, nie dość, że przedstawione związki i namiętności są najwyższej próby, jednocześnie uczucia, wszelkie ich odcienie – od miłości do nienawiści- oddane w mistrzowskim stylu autorki.

Prowadzenie narracji jest tak naturalne, że podążamy za głównymi bohaterami, często identyfikując się z ich losami i odczuciami.

Zapewniam Was, że czas poświęcony na lekturę książek pani Beverly Barton nie jest i nie będzie czasem straconym.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj