Barbara Delinsky Serce nocy – recenzja

0
340

Kolejną książkę Barbary Delinsky jak zwykle nabyłam na serwisie aukcyjnym, za małe pieniążki i nie żałuję. Wczoraj do późnej nocy czytałam ją z zachwytem.

Serce nocy

Dwie siostry – bliźniaczki : Savannah i Susan oraz ich przyjaciółka Megan są fankami nocnych audycji lokalnego radia. Spiker prowadzący te audycje ma aksamitny głos, który czaruje kobiety.

Megan z przyjaciółkami też ulega urokowi dziennikarza Jareda, mimo, że jest mężatką, a jej mąż jest z bogatej rodziny, jednak na skutek nieudolności zarządzania stracił majątek i ukrywa to przed znajomymi. Dla Megan stabilizacja życiowa po nędznym dzieciństwie jest bardzo ważna. I ona bardzo się martwi, że mąż plajtuje i nie ma pieniędzy, by wzmocnić pozycję fabryk, którymi zarządza.

Savannah i Susan pochodzą z elity finansowej miasta, ich matka zmarła, jak były nastolatkami. Ojciec nie umie się pogodzić, że żadna nie jest jego wymarzonym synem i zajmuje się swoim życiem.

Savvy jest pracownikiem Prokuratora Generalnego, siedzi całe dnie w pracy i sądzie. Susan, zdradzona przez męża rozwódka topi smutki w alkoholu.

Ich wspólnym światem wstrząsa wiadomość, że Megan zostaje porwana. Porywacze nie każą powiadamiać policji. A mąż Megan przecież nie ma pieniędzy, ale ma polisę ubezpieczeniową na te okoliczności. Ubezpieczyciel organizuje pieniądze.

Savvy wzywa Susan, która nie pracuje, bo żyje z majątku rodzinnego, by czuwała nad mężem Megan, Willem, który jest przerażony. Savannah wzywa kolegów śledczych do domu Willa, by badać ślady. Jednemu z nich Susan wpada w oko, jak to się rozwinie? Czy gliniarz i kobieta z elity miasta oraz wyżyn finansowych to możliwe połączenie?

Savannah prowadzi swoje śledztwo, idzie do lokalnego radia, bo pewien list wiedzie ją tam. Chce coś wyjaśnić, spotyka właściciela aksamitnego głosu. Ich spotkanie to jak wyładowanie elektryczne, wzajemna fascynacja. W międzyczasie dzwonią porywacze.

Jak to się skończy, czy Megan wróci cała i zdrowa do domu? Czy wszystko jest czarno białe? Jaki będzie wynik procesu, czy sprawcy zostaną ujęci, jak rozwiną się wątki ?

Wartka akcja powieści, napięcie, cudowne uczucia, opisane tak jak to umie pani Barbara Delinsky.

Kim jest autorka?

Barbara Delinsky jest amerykańską pisarką i autorką romansów. Prawie dwadzieścia z nich trafiło na listę bestsellerów New York Times`a. Książki pani Delinsky przetłumaczono na 25 języków.

Pisała też pod pseudonimem: Bonnie Drake lub Billie Douglass.

Studiowała ona psychologię na Uniwersytecie Tufts oraz socjologię na Boston College.

Pracowała również jako fotografka i reporterka gazety Belont Harlald – zna codzienne życie, problemy i tragedie ludzkie z pierwszej ręki.

To widać właśnie w jej twórczości, tę wielką wiedzę o emocjach i problemach uczuciowych, przez co jej książki trafiają prosto do naszych serc.

Kiedy dotknęła ją własna walka o życie – z rakiem piersi opisała ją w książce „Uplift: Secrets from the Sisterhood of Breast Cancer Survivors” .

Dała nadzieję wielu tysiącom chorych, wspierając kobiety, pokazując, że walka niekoniecznie musi się skończyć źle.

Podsumowanie

Polecam Wam kolejną powieść Barbary Delinsky , która mnie zachwyciła i zapewniam, że czas poświęcony na czytanie nie będzie zmarnowanym.

Jesień, zima i każda inna pora roku jest dobra na czytanie powieści Barbary Delinsky , niebanalnych, z wartką akcją i piękną narracją Autorki.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj