Barbara Delinsky Dla moich córek – recenzja

0
148

Dziś pora na omówienie książki Dla moich córek autorstwa Barabary Delinsky.

Oczywiście jak się domyślacie drodzy Sympatycy 50ok.pl , została zakupiona na popularnym serwisie aukcyjnym, za całe 5 złotych. Warto było.

Dla moich córek

Jest to kolejna niebanalna opowieść , która nieco przypomnina mi powieść Penny Jordan „Ukryte lata”, gdzie seniorka rodu dokonuje swoistego podsumowania swego życia, opowiadając swe tajemnice córce Sage, poprzez pamiętnik, którego zawartość wszystkich zaszokuje.Moje porównanie nie deprecjonuje wartości książki ” Dla moich córek ” Barbary Delinsky, podkreśla równie świetną narrację i sposób prowadzenia akcji, podobnie jak uznana mistrzyni Penny Jordan.

Ale wróćmy do „Dla moich córek”.

Virginia zawsze była oschłą matką, starała się oczywiście zapewnić trzem córkom byt, dobre warunki, ale nie było między nimi przyjacielskich więzi. Położyło się to cieniem na córkach, które szukały akceptacji w różny sposób.Mało tego, mało ze sobą się kontaktowały…

Najstarsza Karolina jest adwokatem w dużym zespole, ma przyjaciela artystę, ale żyje w luźnym związku i pnie się po drabinie kariery. Aneta, ma 5 dzieci jest matką na pełen etat, małżonek Jean Paul, jest neurochirurgiem. Najmłodsza Lea, dwukrotnie zamężna działa charytatywnie, organizuje przyjęcia, mieszka w Nowym Jorku.

Nagle wszystkie trzy siostry otrzymują opłacone bilety, dostają zaproszenie do nowej siedziby matki która, obecnie jest wdową , ma 70 lat i choruje na serce. Zaprasza je do Gwiezdnego Zakątka.

Dom to zadziające miejsce z ogrodem, nad brzegiem morza, które wiąże się z pewną tajemnicą sprzed lat. Siostry dostają szoku, kiedy się okazuje kto i jak stał się obiektem skandalu.

Jest tam domek ogrodnika, w którym mieszka Jesse, mieszkaniec miejscowości.

Pobyt dwutygodniowy i rozmowy sióstr, czekanie na przyjazd matki Virginii przynoszą wiele zmian. Zamiast się kłócić, łączy je więź. Na skutek pobytu wiele się zmienia w ich życiu. Podejmują ważne decyzje, które zmieniają ich życie o 180 stopni.

Czy matka przybędzie do Gwiezdnego Zakątka i co im powie? Kim jest Will? Kim jest Julia?

Jak się to zakończy, czy tajemnica sprzed lat zaciąży na teraźniejszości?

Emocje, piękna miłość, uczucia, żal, wszystko tak pięknie opisane, że nie mogłam się oderwać.

W skali 1-10 daję solidne 18.

Kim jest autorka?

Barbara Delinsky jest amerykańską pisarką i autorką romansów. Prawie dwadzieścia z nich trafiło na listę bestsellerów New York Times`a. Książki pani Delinsky przetłumaczono na 25 języków.

Pisała też pod pseudonimem :Bonnie Drake lub Billie Douglass. Studiowała psychologię na Uniwersytecie Tufts oraz socjologię na Boston College. Pracowała również jako fotografka i reporterka gazety Belont Harlald – zna codzienne życie, problemy i tragedie ludzkie z pierwszej ręki.

To widać właśnie w jej twórczości, tę wielką wiedzę o emocjach i problemach uczuciowych, przez co jej książki trafiają prosto do naszych serc. Kiedy dotknęła ją własna walka o życie – z rakiem piersi opisała ją w książce „Uplift: Secrets from the Sisterhood of Breast Cancer Survivors”. Dała nadzieję wielu tysiącom chorych, wspierając kobiety, pokazując, że walka niekoniecznie musi się skończyć źle.

Podsumowanie

Polecam Wam kolejną powieść Barbary Delinsky , która mnie zachwyciła i zapewniam, że czas poświęcony na czytanie nie będzie zmarnowanym.

Wiosna i każda inna pora roku jest dobra na czytanie powieści Barbary Delinsky, niebanalnych, z wartką akcją i piękną narracją Autorki.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj