Agata Przybyłek W promieniach szczęścia- recenzja

0
179

Kiedy kupowałam kilkanaście niedrogich książek na popularnym serwisie aukcyjnym, zaciekawiła mnie jej okładka, a potem przeczytałam notkę, jaką znalazłam na stronie poświęconej książkom.

Postanowiłam i zaryzykowałam. Naprawdę było warto. Książka jest mała, wydana jako pocket.

W promieniach szczęścia

Jest książką z cyklu „Bądź przy mnie zawsze”, ale można je czytać oddzielnie, nie są ze sobą powiązane treścią.

„W promieniach szczęścia” to opowieść o losach czterech osób, z czego los ich będzie powiązany ze sobą.

Łucja znajduje dziecko na śmietniku, ratuje je. Jest 20 – letnią biedną studentką , pochodzi z biednej rodziny, ma stypendium socjalne. Potem stawia wszystko na jedną kartę, poświęca się macierzyństwu. Gloria jest jej oczkiem w głowie, po wielu perypetiach i latach wyrzeczeń, trafia do ośrodka wczasowego nad morzem , w którym dostaje domek mieszkalny i pracę w sklepie dla turystów. Właścielka jest bardzo życzliwa,natomiast rodzice Łucji nie chcą jej znać , bo uważają, że zmarnowała życie.

Dziennikarz Łukasz jest w związku z infantylną dziewczyną, po czasie wie, że to nie to. W czasie pracy przypadkowo natyka się na Łucję i jej córkę. Jak to się skończy?

Czy samotna matka jest gotowa na związek, co z tego wyjdzie? Kto stanie na drodze jej szczęściu, czy ukochany ją oszukał czy nie?

Justyna ma depresję, nikt nie jest w stanie jej pomóc, zrobiła straszną rzecz, czy jej świat wybaczy a przede wszystkm , czy sama sobie wybaczy? Co wyszło z jej relacji z jej profesorem – Filipem, czy tak sobie to wszystko wyobrażała?

Losy tych bohaterów przeplatają się przez całą opowieść.

Jest napisana tak, że razem z bohaterami przeżywamy ich troski , ich wzloty i upadki.

Emocje i trudne wybory życiowe z tym związane, są największą wartością tej książki. W skali 1-10 daję 18.

Kim jest autorka?

Autorka jest psychologiem i pisarką, to da się wyczuć w książkach. Jej debiut książkowy nastąpił w 2015 roku, powieść nosiła tytuł „Nie zmienił się tylko blond”. Do tej pory napisała kilkanaście powieści, które zachwyciły czytelników i biją rekordy sprzedaży. Jej motorem do pisania, był zawód miłosny i emocje by sobie z nim poradzić. Jej powieści są lekkie i zabawne, kobiece, jak sama mówi, pisze za nią samo życie.

W jej dorobku są również poważniejsze powieści, na trudne tematy. Autorka mówi, że kocha spokój i ciszę, jakie znajduje spacerując po jednej z mazowieckich wsi, z której pochodzi.

Podsumowanie

Polecam książkę W promieniach szczęścia na wiosenny wieczór czy popołudnie, czas przeznaczony na lekturę nie będzie straconym, być może tak jak ja, będziecie rozmyślać o przeczytanej książce kilka dni, jak ja.

Johanka

Wydawnictwo Czwarta Strona

ISBN 978-83-66517-73-8

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj