Sheri Whitefeather_ pisarka która przybliża kulturę Indian

0
1013

Ja wiecie, staram się Wam przybliżyć i polecić pisarki, których książki zapadają w pamięć, albo przez swą wyjątkowość są warte wspomnienia.

Do takich książek należą powieści pani Sheri Whitefeather. Ogromnie żałuję , że na naszym polskim rynku jest tylko 18 książek tej autorki.

Kim jest Sheri Whitefeather?

Sheri WhiteFeather , znana też jako Feather Cherie, jest laureatką wielu nagród, jest ceniona i kochana przez czytelników na całym świecie.

Ma korzenie włosko – amerykańskie.

Jej dwoje dorosłych dzieci jest członkami Narodu Creek Muscogee (plemię Rdzennych Amerykanów).

Karierę zaczynała w 1998 roku jako wizażystka, była też rzemieślnikiem – artystką malującą na skórach, na przykład dla zespołu rockowego Motley Crue oraz piosenkarzy country.

Żyje w Kalifornii, lubi zakupy, odwiedzanie muzeów.

Która książka jest najpiękniejsza?

Ja osobiście uważam , że „Dwa światy”. Nie zdradzę treści, ale musicie dostrzec, że sam tytuł wskazuje, że to opowieść o miłości , która musi pogodzić dwa światy. Oprócz tego, mamy bogate opisy kultury i zwyczajów Siuksów. Jak w każdym dobrym romansie, miłość pokonuje wszystko, ale nie jest to banalna książka – w żadnym razie!

Jakie książki mogę jeszcze polecić?

Jest wspaniała seria Trzej bracia: Namiętne noce ;Za głosem serca;Czuły dotyk. Warto czytać w tej kolejności.

Pozostałe: Na pewno mnie pokochasz; Egzotyczny ptak; Kim jest ten mężczyzna; Parne noce w Savannah; Powrót do Teksasu; Skandal miłosny; Tajemniczy powrót; W niewoli uczuć; Wyspa rozkoszy; Indiańskie noce; Przybysz znikąd; W pułapce; Śmiały romans ( wydany w antologii); Niektóre zasady warto łamać.

Podsumowanie

Czytając książki Sheri Whitefeather czujemy i przeżywamy perypetie bohaterów, ich ciężkie nieraz losy, niełatwe wybory życiowe, prześladowania w społeczeństwie, które nie jest tolerancyjne.

Każda minuta poświęcona na lekturę nie jest stracona.

Książki Sheri Whitefeather są wydawane w wydawnictwie Harlequin, obecnie ciężko dostępne, ale można jeszcze spotkać, w zeszłym roku wydano nowy DUO Gorący romans z jej opowieścią : Niektóre zasady warto łamać , który kupiłam.

Polecam wszystkim te książki.

W święta Wielkanocne i nie tylko!

red. Johanka

foto: Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj