Carla Neggers_ mistrzyni napięcia i thrillera romantycznego

0
1162

Jak wiecie od czasu do czasu piszę Wam mini recenzje babskich czytadeł , w miarę jak je czytam i jak natrafiam na perełki. Jedną z nich jest niewątpliwie „Zbrodnia na klifie” Carli Neggers.

Przeczytałam dużo jej książek, bo są one ciekawe i wciągające.

Kim jest pisarka

Pisze również pod pseudonimami: Anne Harrell, Amelia James.

Jest autorką bestsellerów New York Timesa, napisała ponad 75 powieści, które jak już wspomniałam, tworzą niezwykłe historie, o przyjaźni, miłości, trzyma nas w napięciu. Każda książka to swoista podróż, w którą ruszamy z autorką.

Carla Neggers mieszka z mężem w Nowej Anglii, lubi uprawiać ogródek, często podróżuje do Irlandii.Ma 64 lata, jest biegaczką,uczestniczy w maratonach.

Zbrodnia na klifie

Sam tytuł mówi nam co jest w książce, ale nie spojleruję. Nic nie powiem o zakończeniu, ale jak w dobrej książce jest ono niespodziewane i zaskakujące.

Książka opisuje śledztwo wdowy, obecnie detektyw policji , po śmierci jej męża w ich noc poślubną , 7 lat wcześniej. Jakie tajemnice odkryje, czy znajdzie zabójcę ? Czy potrafi pokochać ponownie po traumie?

Wartkie zwroty akcji, szybka narracja, ciekawe charakterystyki bohaterów tej książki – naszkicowane przez Carlę Neggers sprawiają, że czytamy jednym tchem, jak ja wczoraj- do pierwszej w nocy!!!

Ta książka stanowi cz. 1 cyklu FBI, kolejne to : Anioł i Mgła.Ale każda jest o czymś innym i łączą je tylko elementy dotyczące agentów FBI.

Inne tytuły warte polecenia

Mgła; Anioł;Tessa z Somerville ;Cenniejsze niż złoto; Księżycowy pocałunek; Nocna straż; Jezioro cieni; Niewidzialny wróg ; Wodospad.

Zaproszenie

Zapraszam do czytania książek Carli Neggers, bo czas spędzony na lekturze, na pewno nie będzie zmarnowany.

Niezwykłe połączenie wątków, zwrotów akcji, elementów romantycznych i kryminalnych – zmieszane razem w wykwintnym literackim „sosie”.

Nie są to typowe Harlequinny, ale kryminały i thrillery w jednym.Oczywiście, pani Neggers wplata wspomniane wątki romantyczne, to jest ożywcze dla niekiedy dramatycznych historii.

Wszystko to sprawa, że książki takie są niezapomniane, a miliony czytelniczek na całym świecie przecież nie mogą się mylić czytając i kupując je !

Zachęcam do lektury.

Redaktor Johanka

fot.Margareta

Wszystkie pozostałe fotografie: Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj