Richard Paul Evans niebanalne książki z przesłaniem

0
955
fot. Johanka

Dzisiaj postanowiłam Wam przybliżyć i polecić książki Richarda Paula Evansa.Nie są to żadne romansidła, ale książki o prawdziwym życiu, jego ciemnych i jasnych stronach. Opisują realnych ludzi, tak, że się z nimi identyfikujemy i zapartym tchem śledzimy ich losy.

Co mnie urzekło w tych książkach

Autor tak pisze, że zagadka, czy opis czegoś wyjaśnia się dopiero na końcu, co jest bardzo wciągające. Zapewniam, ze wiele razy wcale nie domyśliłam się zakończenia, bo nie było wcale oczywiste. Jak w dobrym kryminale, do końca nie wiemy „kto zabił” , choć z kryminałami nie mają te książki nic wspólnego.

Jedno je łączy: są niepowtarzalne, mają w sobie coś głębszego, o czym myślimy kilka dni po zakończeniu książki.

Nic dziwnego, że miliony osób podzielają moją opinię i sprzedaż książek Richarda Paula Evans`a bije rekordy.

Można też iść do biblioteki. Na pewno są.

Z obowiązku dziennikarskiego napiszę, że niektóre książki są książkami o tematyce SF, ale ja tych akurat nie czytałam.

Kim jest Richard Paul Evans

Ojciec piątki dzieci , rocznik 1962. Jest pisarzem amerykańskim, którego książki przetłumaczono na 22 języki.

Jest laureatem wielu literackich nagród.m.in. „1998 American Mothers Book Award”, „Storytelling World Award” i „2005 Romantic Times Best Women’s Novel of the Year”.

Postanowił założyć organizację charytatywną „The Christmas Box House International” na rzecz zaniedbanych i wykorzystywanych dzieci, za pracę w której uhonorowany został „Washington Times Humanitarian of the Century Award” oraz „Volunteers of America National Empathy Award”. Evans mieszka w Salt Lake City, w stanie Utah z żoną Keri i piątką dzieci.***

Książki wydane na rynku polskim

Bunt /2014/ ; Doskonały dzień ; Drzwi do życia /2015/;Dzienniki Noel /2017/;Hotel pod jemiołą; List; Najcenniejszy dar; Obiecaj mi; Stokrotki w śniegu, Szukając Noel; Obietnica pod jemiołą, Ostatnia obietnica wydana też jako Kolory tamtego lata; Podarunek ; Więzień celi 25, Zegarek z różowego złota; Zimowe sny i chyba najpiękniejsza Słonecznik, wydana też jako Bliżej słońca.

Seria Opowieści sprzedawcy marzeń: Sprzedawca marzeń, Podróż tysiąca mil,Pieśń serca (kolejność czytania).

Seria Kroniki pisane w drodze: Dotknąć nieba, Na rozstaju dróg,Kręte ścieżki,Miejsce dla dwojga,Ścieżki nadziei. (kolejność czytania).

Szczególnie polecam

Przeczytałam już kilka jego książek. Ostatnio czytałam „Obiecaj mi” i „Kolory tamtego lata”.

Obiecaj mi

Zaczyna się niewinnie, a cała książka wyjaśnia się na końcu. Wielka miłość jest ponad czasem i jest tym, co stanowi sens naszego życia.

Autor w cudowny sposób opisuje dramatyczne losy bohaterki, płaczemy wraz z nią, nad jej dramatami. Jesteśmy z nią podczas zdrad męża .

Nowa miłość da jej siłę się podnieść. Ale to miłość niezwyczajna.

Jak ktoś czytał Norę Roberts i serię o rodzinie Donovanów, odczuje podobny czar i magię .

Książka jest sumie optymistyczna. Nie zdradzam treści, sami poczytajcie, nie jest gruba.

Kolory tamtego lata, wydane też jako Ostatnia obietnica

Na Prowansji mieszka samotna mężatka, z chorym synem. Jest Amerykanką.Nie jest szczęśliwa, mąż jest bogaty i często go nie ma w domu. Ona dla zabicia czasu w przerwie nad opieką nad bardzo chorym synem maluje.

Nagle spotyka miłość przez duże M. Ale to nie love story. Nic nie jest czarno białe, to trudna miłość. Musi wybierać, a między czym- poczytajcie.

Zaczyna się dramat. Jaki ? – musicie poczytać sami.

Wzruszenia gwarantowane.

Podsumowanie

Jedno można powiedzieć na sto procent, czas spędzony na lekturze tych książek, nie będzie straconym , da nam relaks i natchnie do przemyśleń.

Polecam z całego serca.

Johanka

fot.Johanka

***źródło z którego korzystałam opracowując dane biograficzne:

https://lubimyczytac.pl/autor/24483/richard-paul-evans

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj