Penny Jordan_mistrzyni nastroju i uczuć

0
1148

Pamiętacie Kochany Sympatycy, jak pisałam o Dianie Palmer, którą określiłam jako „Mercedesa” w rankingu pisarek romansów, porównując ich ranking jako pisarek – do rankingu marek luksusowych samochodów.

Idąc tym tokiem rozumowania Penny Jordan określiłabym mianem Rolls Roys`a. Jest jedną z najbardziej czytanych autorek romansów.

Nie są bowiem one naiwnymi opowiastkami o pensjonarskiej miłości, to historie oparte na życiu, a sposób pisania powoduje, że identyfikujemy się z bohaterami i przeżywamy och troski.

Kim jest Penny Jordan- kilka wątków biograficznych

Urodziła się jako Penelope Jones 23.11.1946 w Preston w hrabstwie Lancashire w Wielkiej Brytanii.W młodości była fanką Jane Austen, Dorothy Dunnett i Charlesa Dickensa.

Już jako niespełna dwudziestolatka zaczęła pisać książki, ale hobbystycznie, dla własnej przyjemności. Ukochany małżonek przekonał ją, że warto tę twórczość wyciągnąć z przysłowiowej szuflady.

Sprezentował jej maszynę do pisania, by mogła sporządzić porządne skrypty swych książek.

Wzięła udział w konkursie literackim, organizowanym przez Romantic Novelists` Assciation, co zaskutkowało tym, że w 1979 roku zainteresował się nią agent.

Wydała pierwszą książkę pod pseudonimem Caroline Courtney „Duchess in Disguise” ( Księżna w przebraniu) i wydała ponad dwadzieścia powieści historycznych pod tym samym nazwiskiem.

Od 1981 roku, od kiedy połączył ją kontrakt z Harlequin Enterprises, a konkretnie z brytyjską jego filią – z wydawnictwem Mills & Boon – zaczęła publikować już jako Penny Jordan

W 2011 roku została laureatką Romantic Novelists’ Association Lifetime Achievement Award.

W 2002 roku, po śmierci swojego męża, Penny Jordan zaczęła pisać powieści historyczne pod pseudonimem Annie Groves, które ukazywały się nakładem wydawnictwa Harper Collins.

Napisała ponad 200 książek, które w sprzedaży biły rekordy, ponad sto milionów sprzedanych egzemplarzy.

Nieodżałowana Penny Jordan zmarła 31 grudnia 2011 roku w Cheshire.

Ciekawe cykle autorstwa Penny Jordan

Jednym z nich są losy rodziny Crightonów. Można je czytać oddzielnie, ale ciekawiej jest czytać po kolei.

Na cykl Dzieje rodu Crightonów wchodzą takie powieści jak:

1.Doskonała rodzinna ( w innych wyd.Wszyscy mają się dobrze)

2.Doskonały plan ( składanka Tylko mnie kochaj)

3.Doskonały parter ( składanka Tylko mnie kochaj)

4.Doskonała para ( składanka Czas na miłość)

5.Doskonały kochanek ( składanka Czas na miłość)

6.Doskonały grzesznik ( Druga szansa)

7.Doskonały ojciec

8.Doskonała noc

9.Hotel złamanych serc

10.Niespodziewany powrót

11. Przełamać lody.

Które książki urzekły mnie najbardziej, które polecam

Książki o szejkach , księciach, każda mała perełka: Książę pustyni , Książę z Florencji, Arabski książę, Żona dla szejka i wiele innych, ale te mi się najbardziej podobały.

Ukryte lata (w innym wydaniu Sekrety przeszłości )

Matka rodziny kobieta „z żelaza” ulega wypadkowi, leży w poważnym stanie w szpitalu, nakazuje córce, a którą ma bardzo napięte stosunki by przeczytała jej pamiętniki. Sage to robi.

Lektura powyższych otwiera drzwi do rodzinnych tajemnic, bólu i cierpienia, które na zawsze zmienią bohaterów książki i ich wzajemne postrzeganie siebie i świata.

Ja czytałam to jako wydane w wydawnictwie Harlequinn czarna okładka, seria Special. Książka miała ponad 500 stron.Od deski do deski, czytałam z zapartym tchem. Warto!!!

Gra

Czterech mężczyzn krzywdzi młodą dziewczynę-Pepper . Jest ona teraz dorosłą kobietą. Wzywa ich wszystkich na spotkanie, a oni nie wiedzą że to jest ta dziewczyna z przeszłości.

Postanawia się zemścić na każdym po kolei, za cały ból, upokorzenie i wstyd. Niektórzy z krzywdzicieli mają rodziny, są VIP- ami, na stanowiskach, a teraz mogą wszystko stracić.

Zemsta po 11 latach smakuje słodko, a jak to się skończy?

Podsumowanie

Po ciężkim dniu pracy, czy w domu, warto sięgnąć po pasjonującą literaturę a do tej należy twórczość Penny Jordan- niebanalna, ciekawa, prosto z życia wzięta.

Polecam Państwu tę autorkę, zwłaszcza tym Czytelnikom, którzy nie mieli do tej pory styczności z jej powieściami i opowiadaniami.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj