Penny Jordan Ukryte lata – recenzja

0
365

Książkę tę nabyłam na popularnym serwisie aukcyjnym, jest ich już mało, wydana w roku 1993.

Wszystkie książki tej autorki to powieści na poziomie, nawet część z nich, wydana jako romanse w wydawnictwie Harlequin.

Widocznie wydawnictwo poznało się na autorce i starało się wydawać nawet te grube powieści pod swoim szyldem.

Ukryte lata (w innym wydaniu Sekrety przeszłości )

Matka rodziny kobieta „z żelaza” ulega wypadkowi, leży w poważnym stanie w szpitalu, w pewnym momencie odzyskując świadomość nakazuje córce, z którą ma bardzo napięte stosunki, by przeczytała jej pamiętniki. Wręcz błaga. Sage z oporami, ale to robi.

Lektura powyższych – otwiera drzwi do rodzinnych tajemnic, bólu i cierpienia, które na zawsze zmienią bohaterów książki i ich wzajemne postrzeganie siebie i świata.

Dowiemy się , jak życie nie oszczędzało żeńskiej głowy rodu, jak o wszystko musiała walczyć, jak bardzo została skrzywdzona. Sage zaczyna rozumieć postawę oschłej matki, po tym co „mamusia” doznała od życia.

Ja czytałam to jako wydane w wydawnictwie Harlequinn : czarna okładka, z sylwetką kobiety, której twarz pojawia się tylko w części, resztę powleka cień , seria Special.

Książka miała ponad 600 stron.

Od deski do deski, czytałam z zapartym tchem. Było to w przychodni lekarskiej, gdzie musiałam przyjechać znacznie wcześniej i bite 3 godziny czytałam, do tego stopnia, że otrzeźwiła i przywróciła mnie do rzeczywistości dopiero pani asystentka, wołająca mnie do lekarza.

Kim jest autorka?

Urodziła się jako Penelope Jones 23.11.1946 w Preston w hrabstwie Lancashire w Wielkiej Brytanii.W młodości była fanką Jane Austen, Dorothy Dunnett i Charlesa Dickensa.

Już jako niespełna dwudziestolatka zaczęła pisać książki, ale hobbystycznie, dla własnej przyjemności. Ukochany małżonek przekonał ją, że warto tę twórczość wyciągnąć z przysłowiowej szuflady. Sprezentował jej maszynę do pisania, by mogła sporządzić porządne skrypty swych książek.

Wzięła udział w konkursie literackim, organizowanym przez Romantic Novelists` Assciation, co zaskutkowało tym, że w 1979 roku zainteresował się nią agent.

Wydała pierwszą książkę pod pseudonimem Caroline Courtney „Duchess in Disguise” (Księżna w przebraniu) i wydała ponad dwadzieścia powieści historycznych pod tym samym nazwiskiem.

Od 1981 roku, od kiedy połączył ją kontrakt z Harlequin Enterprises, a konkretnie z brytyjską jego filią – z wydawnictwem Mills & Boon – zaczęła publikować już jako Penny Jordan.

W 2011 roku została laureatką Romantic Novelists’ Association Lifetime Achievement Award.

W 2002 roku, po śmierci swojego męża, Penny Jordan zaczęła pisać powieści historyczne pod pseudonimem Annie Groves, które ukazywały się nakładem wydawnictwa Harper Collins.

Napisała ponad 200 książek, które w sprzedaży biły rekordy, ponad sto milionów sprzedanych egzemplarzy.

Nieodżałowana Penny Jordan zmarła 31 grudnia 2011 roku w Cheshire.

Podsumowanie

Po ciężkim dniu pracy, czy w domu, warto sięgnąć po pasjonującą literaturę a do tej należy twórczość Penny Jordan- niebanalna, ciekawa, prosto z życia wzięta.

Polecam Państwu tę autorkę, zwłaszcza tym Czytelnikom, którzy nie mieli do tej pory styczności z jej powieściami i opowiadaniami.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj