Penny Jordan Kobieta z przeszłością – recenzja

0
341

Zazwyczaj kupuję książki na popularnym serwisie aukcyjnym,tę nabyłam za całe 5 złotych. Wiedziałam, że nazwisko autorki gwarantuje dobry romans. I nie myliłam się.

Ale jeśli myślicie że to taki typowy Harlequinn, to się mylicie.

Kobieta z przeszłością

Główna bohaterka Susannah zostaje oszukana przez żonatego mężczyznę, podejmuje „męską” decyzję i odrzuca tego mężczyznę, który dla niej chciał porzucić żonę.

Było jak w schemacie, filmu klasy B – jak w piosence Kabaretu pod Egidą : „żona go nie rozumie, że wcale ze sobą nie śpią „. Jak było naprawdę doczytajcie.

Odrzuca ten związek budowany na czyjejś krzywdzie, takie ma wpojone zasady. Jest wychowana przez starą pannę – ciotkę , która ją przygarnęła ją jako 1,5 roczne dziecko – gdy rodzice zmarli.

Surowe zasady powodują , że dziewczyna ucieka z miasteczka ciotki do dużego miasta, gdzie podejmuje pracę dziennikarki w gazecie Tommorow. Ale czy ucieknie od przeszłości, która jak mroczny welon się za nią ciągnie?

Jakby było mało przeciwności losu, do gazety przychodzi nowy szef. Znany reporter wojenny, samotnik. Wprowadza nowe rządy, nowe porządki.

Kiedy widzi celtycką piękność, rudowłosą Susannah, od razu na nią reaguje, ale nie tak jak myślicie, dogryza jej, podważa umiejętności zawodowe. Bowiem i za nim ciągnie się „mroczny welon”- doświadczeń o przeżyć, tragedii i traumy.

Czy odwiedziny szefa i dziennikarki u pewnego pisarza coś zmienią, czy zranione dusze się odnajdą, jakie będą ich losy?

Czy słowa mogą zranić jak nóż, owszem? O czym piszę -musicie doczytać.

Czy złamane serce można skleić, czy jest możliwe danie drugiej szansy? Czy wybaczenie jest możliwe?

Książka jest piękna, wspaniale opisane emocje, a przygody głównych bohaterów będą jak jazda na kolejce góskiej w pełnym pędzie.

W skali 1-10 daję 15.

Kim jest autorka?

Urodziła się jako Penelope Jones 23.11.1946 w Preston w hrabstwie Lancashire w Wielkiej Brytanii.W młodości była fanką Jane Austen, Dorothy Dunnett i Charlesa Dickensa.

Już jako niespełna dwudziestolatka zaczęła pisać książki, ale hobbystycznie, dla własnej przyjemności. Ukochany małżonek przekonał ją, że warto tę twórczość wyciągnąć z przysłowiowej szuflady. Sprezentował jej maszynę do pisania, by mogła sporządzić porządne skrypty swych książek.

Wzięła udział w konkursie literackim, organizowanym przez Romantic Novelists` Assciation, co zaskutkowało tym, że w 1979 roku zainteresował się nią agent.

Wydała pierwszą książkę pod pseudonimem Caroline Courtney „Duchess in Disguise” (Księżna w przebraniu) i wydała ponad dwadzieścia powieści historycznych pod tym samym nazwiskiem.

Od 1981 roku, od kiedy połączył ją kontrakt z Harlequin Enterprises, a konkretnie z brytyjską jego filią – z wydawnictwem Mills & Boon – zaczęła publikować już jako Penny Jordan.

W 2011 roku została laureatką Romantic Novelists’ Association Lifetime Achievement Award.

W 2002 roku, po śmierci swojego męża, Penny Jordan zaczęła pisać powieści historyczne pod pseudonimem Annie Groves, które ukazywały się nakładem wydawnictwa Harper Collins.

Napisała ponad 200 książek, które w sprzedaży biły rekordy, ponad sto milionów sprzedanych egzemplarzy.

Nieodżałowana Penny Jordan zmarła 31 grudnia 2011 roku w Cheshire.

Podsumowanie

Polecam na zimowy wieczór tę książkę, czas poświęcony na lekturę nie będzie czasem straconym , wspaniale opisana trudna miłość, a jak się to zakończy, musicie doczytać.

Książki Penny Jordan nie są bowiem one naiwnymi opowiastkami o pensjonarskiej miłości, to historie oparte na życiu, a sposób pisania powoduje, że identyfikujemy się z bohaterami i przeżywamy och troski.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj