Margaret Way_australijska mistrzyni romansu

0
887
fot.Johanka

Jeśli by puścić wodze wyobraźni, a wszystkie renomowane autorki romansów porównać do najbardziej znanych marek aut- to według mojego osobistego rankingu : „Maserati” to Diana Palmer; „Mercedes” to bezdyskusyjnie Penny Jordan a luksusowy „Bentley” to Margaret Way.

Jak widać po rankingu, wszystkie damy uważam za mistrzynie pióra, nastroju i pisania o uczuciach jak mało kto.

Dlaczego kocham Margaret Way jako pisarkę ?

Dlatego, iż ta autorka do tego wszystkiego o czym wyżej napisałam, dodaje jeszcze niesamowity klimat cudownej Australii.

Przenosi nas w bezkresne plenery tego pięknego kontynentu, oddając jego piękno poprzez cudowne opisy.

Z jej książek wiele się dowiadujemy o historii tego miejsca, o rdzennych mieszkańcach- Aborygenach, o ich odrębnej kulturze, o ludziach starających się żyć w symbiozie z tymi mieszkańcami .

Kim jest autorka?

Pisarka mimo muzycznego wykształcenia, słowem „gra” nam w duszy.

I pomyśleć by, że zaczęła pisać kiedy została mamą. Zarzuciła karierę muzyczną.Zbiera antyki i obrazy, kocha sztukę.Mieszka niedaleko Zatoki Moreton w Australii, która jest inspiracją niektórych jej książek.

Kocha swój ogród, co odczuwamy czytając opisy przyrody w jej książkach. Sprawiają one , że chcemy się tam przenieść natychmiast , „w tej chwili”.

Co charakteryzuje romanse pani Way?

Bardzo ujmują mnie losy bohaterów, twardych, i dzielnych ludzi pracy, z posiadłości ( gospodarstw ) w USA nazywanych farmami ,walczących o byt.

Nie dość, że zmagają się z stresem, problemami uczuciowym , sercowymi, to na dodatek los rzuca im pod nogi tzw.kłody i trudności…

Kogo i co poznajemy w książkach pani Margaret Way

W książkach pani Way nie ma bohaterów banalnych.

Mężczyźni to faceci twardzi jak stal hartowana, a kobiety nie do złamania przez los.

Nawet opisywane smutne i tragiczne historie i fakty są piękne.

Ujmuje mnie szczególnie opisywany lokalny koloryt, zwyczaje ludności, ich zaangażowanie w sprawy swych małych ojczyzn.

Każdy romans Margaret Way jest niepowtarzalny, nie posługuje się schematami. Jest małą perełką.

Johanka
fot.Johanka

Dotychczas ukazały się:

Australijczyk szuka żony; Australijska dziedziczka;Dowód zaufania;Druga szansa;Druhna wychodzi za mąż;dziewczyna bez skazy, Dziewczyna o zielonych oczach,Koło fortuny;Młodzieńcza miłość;Moje serce należy do ciebie;Morska bogini;Na dywanie kwiatów;Naszyjnik Cecylii; Niania z Australii;Nie ufam tobie;Niebywałe szczęście;Nowa gwiazda;Odzyskana miłość;Pewnego razu w Australii;Pora rozstrzygnięć;Powrót do macumby; Powrót do raju,Powrót ukochanego; Rycerz z Maramby ;Serce za serce;Tajemnicza nieznajoma;Ukochana z dzieciństwa;Uparty narzeczony;W krainie kwiatów;W pełnym słońcu ; W sercu Australii; W twoich ramionach;Wybrałem ciebie; Za nic na świecie;Zapisane w gwiazdach;Zbuntowany dziedzic.

Wiele z nich znajdziesz tutaj

Podsumowanie

W każdym z romansów znajdziemy tzw.codzienne życie z jego troskami i radościami, co sprawia ,że osobiście przeżywamy losy bohaterów.

Nie są to banalne bajki i Kopciuszku i księciu, ale prawdziwe i bardzo prawdopodobne wydarzenia.

To jest powód, dla którego warto sięgnąć po te książki!

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj