Jayne Ann Krentz Białe kłamstwa- recenzja

0
122

Jak się domyślacie, obecnie recenzowaną książkę nabyłam za całe 3 złote, na popularym serwisie aukcyjnym, gdzie kupuję moje książki.

„Białe kłamstwa” wydane zostały w wydawnictwie Amber. Samo nazwisko autorki oferowało świetną opowieść na wieczór. I mnie nie zawiodło.

Kim jest autorka?

Jayne Ann Krentz jest autorką bessellerów wydanych w ponad 35 milionach egemplarzy, przetłumaczonych na 33 języki. Jej opowieści nie są banalne, to zmysłowe opowieści, nieraz w stylu thrillera psychologicznego. Początkowo pisała pod pseudonimami, pisząc romanse historyczne była to Amanda Quick, z pogranicza fantasy, zjawisk paranormalnych – pisała jako Jayne Castle, akurat to nazwisko jest jej panieńskim. Wiele romansów , które pisze nie są typowymi, ale mają chrakter thrillera, kryminału, powieści sensacyjnej.Jest więc pisarką, ale też autorką zbioru esejów : „Dangerous Men and Adventurous Women: Romance Writers on the Appeal of the Romance” opublikowanego przez University of Pennsylvania Press. Jest rocznik 1948, ale pisze współcześnie i nowocześnie.

Białe kłamstwa

Clare Lancaster jest owocem pewnej nocy jaką spędził prezes wielkiej firmy ze swą główną księgową.

Miał problemy małżeńskie i zdradził żonę Myrę. Kochanka postanawia zwolnić się z pracy, bo widzi, że była tylko narzędziem, obiektem zastępczym, a ten potężny przedsiębiorca jednak kocha żonę.

Przez trzydzieści lat on i reszta świata nie wie, że ma drugą córkę. Ani była kochanka, ani ona nie żądałały pieniędzy, nazwiska ojca, niczego, córka też nie chce przyjąć pieniędzy.

Ujawniła się tylko dlatego, że wyczuła niebezpieczeństwo związane z życiem swej przybranej siostry pomaga jej , w czym, doczytajcie.

Wkrótce potem ktoś morduje męża tej siostry, ale wdowa wcale nie rozpacza, dlaczego – doczytajcie. Jednakże fakt, że ciało znajduje Clare spowoduje lawinę wydarzeń, sprawi, że jej życie zmieni się diametralnie. Będzie objęta ostracyzmem, nikt nie chce jej zatrudnić.

Clare jest kolejnym członkiem rodziny, obdarzonym zdolnościami paranormalnymi -jest 10-tką . Jej dar to umiejętność wykrywania kłamstw ludzi. Wykorzystywała go do demaskowania oszustów w fundacji, gdzie pracowała.

Chciałaby pracować w agencji paradetektywistycznej, którą prowadzi kuzyn ojca, ale jej podania są odrzucane przez złą sławę związaną z morderstwem męża siostry, w sumie każdy po cichu oskarża ją o to zabójstwo. Jaka jest prawda ?

Po pół roku bezrobocia, ojciec wzywa ją do swej rezydencji i przedstawia pewną propozycję. Żona ojca jest wściekła, bo żywy dowód zdrady sprzed lat staje jej przed oczyma, na dodatek przybywa w czasie przyjęcia, gdzie jest wielu znamienitych gości, a pewna osoba z przyjęcia, jest na Clare wściekła. Dlaczego, doczytajcie.

Nadmienię przy okazji, że ów bogaty przedsiębiorca (ojciec) należy do rodzinnego związku ludzi o zdolnościach paranormalnych, wyrażanego w skali 1-10 gdzie 10 jest największym. Clare jest 10, ojciec mocną 4-ką o niezwykłej intuicji, czego dowodem są sukcesy firmy.

W tajemnicy na te przyjęcie wysłany jest Jack Slater, niezwykły detektyw również o zdolnościach paranormalnych, jakich – doczytajcie. To prawdziwy macho, który wiele wie o Clare i stara się rozwikłać sprawę morderstwa i inne tajemnicze wydarzenia dla agencji paradetektywistycznej , gdzie chce pracować Clare. Łączą siły i wiąże ich zmysłowy związek.

I znowu Clare znajduje ciało , kogo? Kto jest mordercą?

Czy tajemnice się wyjaśnią, kto czycha na ich życie, czy przyjaciele są przyjaciołmi ? Kto jest mordercą, czy wyjaśnią się motywy, czy sprawy niedogadane w rodzinie się rozwiążą?

Powiem tak, akcja, jest wartka, to swoisty thriller, ale jest też wątek miłosny, nie można się nudzić.

W skali 1-10 daję 15.

Podsumowanie

Polecam Wam tę książkę na zimowo-wiosenny wieczór, nie będziecie żałować.

Czas poświęcony na lekturę ,nie będzie straconym.

Polecam tę i inne książki Jayne Ann Krentz.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj