Ewa Siarkiewicz Czwarty kąt trójkąta -recenzja

0
346

Książkę Ewy Siarkiewicz wydaną w Prószyński i S-ka w 2012 roku, kupiłam na popularnym serwisie aukcyjnym za 4 złote. Zaciekawiła mnie okładka, która jak się okazuje łączy się z treścią.

Czwarty kąt trójkąta

Akcja książki zaczyna się od pięćdziesiątki głównej bohaterki Katarzyny, która jest wdową i prowadzi agencję matrymonialną. Co się stało z jej mężem, doczytajcie.

Kasia ma dwie córki: Julię ,która jest mężatką oraz Monikę, zwaną Moną , która jest wolnym ptakiem. Mona jest psychologiem, ciągle szuka miejsca w życiu i drugiej połówki, ale wszyscy mężczyźni, których spotyka nie spełniają jej wymagań.

Julia ma męża Dominika – weterynarza. Niespodziewanie spotyka ich tragedia, która kładzie się cieniem na ich małżeństwie. O co chodzi – doczytajcie. Julia kocha męża, ale nie umie podnieść się po tragedii.

Na uroczystości na cześć urodzin Katarzyny przychodzi wróżka, przepowiada, że ktoś czyha na rodzinę oraz fakt ten ma związek z rodziną Dominika. Kto jest tym wrogiem ? Czemu Dominik nie chce rozmawiać o ojcu, który jego i matkę opuścił kiedy on miał 16 lat i formalnie syn uznaje ojca za zmarłego?

Nagły wypadek Dominika świadczy, że ktoś „majstrował” przy hamulcach jego auta. Julia siedzi w szpitalu przy mężu, musi przynieść dowód ubezpieczenia zdrowotnego, w dokumentach znajduje rachunki , w których mąż opłaca rachunki za pewną kobietę. Julia jej nie zna, ziarno niepewności zostaje zasiane, czy ta osoba jest ukrywaną kochanką? Jak to się skończy, czy małżeństwo przetrwa?

Jaką zemstę obmyśla Julia, kim jest Adam ?

Akcja potem się rozwija, zabójca próbuje różnych sztuczek, jest rozczarowany, że nie zabił Dominika. Kto nim jest? Co nim kieruje?

Jeśli chcecie przeczytać książkę z wątkiem sensacyjno – kryminalnym, z wątkami romantycznymi, to ta książka to strzał w dziesiątkę.

Mam jeszcze jedną książkę pt. Kuźnia na rozdrożu, która jest debiutem pisarskim pani Ewy Siarkiewicz, zrecenzuję ją wkrótce.

Kim jest autorka?

Ewa Siarkiewicz jest tłumaczką, napisała wcześniej dwie książki : „Kuźnia na rozdrożu” oraz „Kuźnia Głupców”, później „Czwarty kąt trójkąta”.

Popełniła też zbiorek opowiadań o charakterze fantastycznonaukowym „Nic oprócz pieśni”. Z dawnych lat znamy ją z tego, że była naczelną tygodnika o tematyce ezoterycznej „Gwiazdy Mówią”.

Biała magia, przeczucia, gości na kartach jej powieści, ale wręcz niezauważalnie.

Podsumowanie

Przeczytałam tę książkę z prawdziwą przyjemnością, nie jest to banalna opowieść, zawiera wiele wątków psychologicznych, a część książki o charakterze kryminalno- śledczym jest świetnie przedstawiona.

Wieczór poświęcony na lekturę tej opowieści nie będzie czasem straconym.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj