Danielle Steel Specjalna przesyłka- recenzja

0
171

Książkę , którą będę dzisiaj polecać kupiłam na popularnym serwisie aukcyjnym za całe…2,50 PLN.

Jest ona chuda, twarda okładka z obwolutą, z interesującym zdjęciem – zachęciła mnie do zakupu, oczywiście, wiedziałam, co kupuję – zapewne kolejną świetną opowieść autorki bestsellerów pani Danielle Steel.

Kim jest autorka

Danielle Steel raczej nie należy przestawiać, każdy wie, że to bestsellerowa autorka książek , których łączny nakład przekroczył trzysta milionów egzemplarzy!!!

Napisała ich ponad sto. Dzięki temu, że jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością , trafiła nawet do księgi Guinessa.

Sama autorka jest społeczniczką, przewodniczy Amerykańskiego Stowarzyszeniu Bibliotecznemu oraz jest rzecznikiem prasowym American Human Association, działającego na rzecz dzieci uzależnionych.

W życiu była w kilku związkach, a obecnie, od 5 lat – znalazła szczęście u boku nowego męża

Jej powieści czarują, nie są cukierkowate, ale zawierają pozytywny przekaz, że każde zło pokona dobro, że nienawiść można pokonać miłością, że trzeba wypatrywać szansy na zmianę życia i ją wykorzystywać.

Znajdziemy tu wszystko: pociechę dla kobiet, rozrywkę, nadzieję ponad wszystkim złym, ale i refleksję nad najważniejszymi wartościami w życiu.

Pisarka jest gwiazdą , pisze o wszystkim. Sama doznała i szczęścia w miłości, ale i zła – jak i śmierć syna, którą opisała w osobnej książce.

Pani Danielle Steel mówi, że największą radością jej życia są jej dzieci, a zwierzęta to hobby. Ma pięć psów,królika, papugę oraz świnkę .

Na pytanie jak długo ma zamiar jeszcze pisać , odpowiada, że ” do końca”.

Specjalna przesyłka

Wakacyjny obrazek z okładki mnie zmylił, wcale nie jest to wakacyjny romans.

Opowiada o pewnym prawie sześćdziesięcioletnim biznesmenie, który jest rozwiedziony, jego dzieci są dorosłe. Prowadzi butik, gdzie klientela jest w przeważającej części damska, część stanowią gwiazdy i gwiazdeczki.

On zaś żyje beztrosko, prowadząc życie playboya, nie obiecując niczego partnerkom, a one na to przystają, bo wiedzą, że on taki jest i się nie zmieni, a słowo „żona” już raczej nie będzie funkcjonowało w jego słowniku.

Jego syn zaś z żoną starają się o dziecko, ale nic z tego nie wychodzi, a on nie chce się przebadać, by nie była kwestionowana jego męskość. Matka tej żony jest dawną aktorką, która porzuciła karierę na rzecz rodziny, sam główny bohater nazywa ją Królową Śniegu, bo jest piękna i zdystansowana, a jego urok na nią nie działa, wręcz przeciwnie.

Czubią się i dogadują sobie. Wszystko zmienia się, gdy ona zostaje nagle wdową – mąż idzie na tenisa i nagle dostaje zawał, a lekarze nie są w stanie go odratować.

Cały jej świat się wali, siedzi w domu i płacze, ma załamanie, tak, że obie córki, które też się nie za bardzo lubią, zwierają szyki by ją z tego wyciągnąć. Syn playboya proponuje by zaprosiły ją na przyjęcie , do butiku ojca.

To jest moment przełomowy, ona zauracza się światem, o którym zapomniała, na przyjęciu jest wiele koleżanek aktorek z przeszłości.

Czy można się zakochać w średnim wieku, mało tego, czy można uprawiać seks? Jak na to zareagują córki wdowy, czy zaakceptują to co się wydarza?

Czy huragan nagłych zwrotów akcji da się przetrwać?

Jaką niespodziankę przyniesie los, co ich spotka, czy to będzie happy end? Nic wam nie zdradzę, ale powiem, emocje w książce aż kipią. Czy plan na życie jaki sobie zakładamy jest coś wart? Czy życiem rządzi przypadek, czy miłość?

O tym musicie się przekonać drodzy Sympatycy 50ok.pl czytając tę książkę.

W skali 1-10, daję solidne 12.

Podsumowanie

Książka nie ma za wiele stron, ale bardzo podobała mi się prowadzona narracja, jak wspominałam, nie jest to wakacyjny romans, on ma swoje podteksty, porusza problem społeczny, dla których jest on tabu.

Sami się przekonacie, gdyż zachęcam Was do przeczytania.

Czas poświęcony na lekturę, nie będzie czasem straconym, co potwierdzają miliony czytelniczek Danielle Steel na całym świecie.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj