Danielle Steel Rosyjska baletnica- recenzja

0
298

Dzisiaj pragnę Wam przedstawić kolejną książkę Danielle Steel, Rosyjska baletnica.

Cieńka książka, w twardej oprawie, z obwolutą. Jest to zupełnie inna historia od innych opowieści tej Autorki, jakie przeczytałam.

Oczywiście, jak się domyślacie, drodzy Sympatycy 50ok.pl , nabyłam za 3,00 zł na popularnym serwisie aukcyjnym.

Kim jest autorka

Danielle Steel raczej nie należy przestawiać, każdy wie, że to bestsellerowa autorka książek , których łączny nakład przekroczył trzysta milionów egzemplarzy!!!

Napisała ich ponad sto. Dzięki temu, że jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością , trafiła nawet do księgi Guinessa.

Sama autorka jest społeczniczką, przewodniczy Amerykańskiego Stowarzyszeniu Bibliotecznemu oraz jest rzecznikiem prasowym American Human Association, działającego na rzecz dzieci uzależnionych.

W życiu była w kilku związkach, a obecnie, od 5 lat – znalazła szczęście u boku nowego męża

Jej powieści czarują, nie są cukierkowate, ale zawierają pozytywny przekaz, że każde zło pokona dobro, że nienawiść można pokonać miłością, że trzeba wypatrywać szansy na zmianę życia i ją wykorzystywać.

Znajdziemy tu wszystko: pociechę dla kobiet, rozrywkę, nadzieję ponad wszystkim złym, ale i refleksję nad najważniejszymi wartościami w życiu.

Pisarka jest gwiazdą , pisze o wszystkim. Sama doznała i szczęścia w miłości, ale i zła – jak i śmierć syna, którą opisała w osobnej książce.

Pani Danielle Steel mówi, że największą radością jej życia są jej dzieci, a zwierzęta to hobby. Ma pięć psów,królika, papugę oraz świnkę .

Na pytanie jak długo ma zamiar jeszcze pisać , odpowiada, że ” do końca”.

Rosyjska baletnica

Sama historia mówi o pewnej babci, która ma rosyjskie pochodzenie, wnuczka odkrywa jej przeszłość w dalekim kraju, która zadziwia, bo babcia Dan okazuje się dawną baletnicą, która tańczyła nawet dla rodziny carskiej w Rosji , miała wielki świat przed sobą.

Paczka z domu opieki zawiera baletki i listy po rosyjsku, które wnuczka daje do przetłumaczenia. Zwyczajna babcia okazuje się niezwykłą kobietą, która wiele przeżyła.

W wieku 8 lat została oddana do szkoły baletowej, kiedy ojciec, wojskowy i jej 4 braci w sumie nie wiedzieli jak się wychowuje dziewczynkę, a jej matka zmarła na tufus.

Tam realizuje się w balecie, jest wielką gwiazdą. I… spotyka miłość. Kim okaże się wybranek, czy miłość zakazana zakończy się szczęśliwie? Czy wyjdzie z ciężkiej choroby, gdzie będzie przebywać, bo się rehabilitować, to doczytajcie.

Co wybierze Danina, balet czy mężczyznę? W jaki sposób znajdzie się w obcym kraju i dlaczego tam pojedzie? Tego musicie się sami dowiedzieć. Czy kochankowie będą razem?

Autorka kreśli obraz carskiej Rosji, część akcji jest w Paryżu, reszta za wielką wodą.

Kogo przedstawia medalion babci? Kim jest ten mężczyzna?

Jedno jest pewne, miłość jest wieczna i nawet śmierć jej nie pokonuje, wiele wzruszeń w książce znajdziemy, będziemy z zapartym tchem śledzić losy głównej bohaterki.

Polecam lekturę Rosyjskiej baletnicy.

Podsumowanie

Fabuły książek, choć fikcyjne, są tak opisane, że wyobrażamy sobie realną sytuację, realnych bohaterów opowieści, ich problemy i troski. A tematy jak mawia sama autorka są prosto z życia, chyba dlatego jej książki cieszą się taką popularnością.

Zapewniam Was , że czas przeznaczony na lekturę jej książek , nie będzie pewnością czasem straconym.

Książka Rosyjska baletnica pozostanie w mej pamięci na długo, jest ona inna niż inne książki Danielle Steel, tło historyczne ma tu znaczenie, ale nie ma ” przynudzania”.

Polecam tą i inne książki pani Steel – z całego serca.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj