Danielle Steel – Gwiazda- recenzja

0
246

Dzisiaj drodzy Sympatycy 50ok.pl opiszę kolejną opowieść autorstwa Danielle Steel ” Gwiazda”.

Nabyłam ją, jak się zapewne domyślacie na popularnym serwisie aukcyjnym za całe… 5 zł. Po raz kolejny moja „inwestycja” okazała się udaną. Zakupiłam fascynującą opowieść o miłości pełnej przeciwności losu, o tym, co jest w życiu najważniejsze.

Kim jest autorka

Danielle Steel raczej nie należy przestawiać, każdy wie, że to bestsellerowa autorka książek , których łączny nakład przekroczył trzysta milionów egzemplarzy!!!

Napisała ich ponad sto. Dzięki temu, że jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością , trafiła nawet do księgi Guinessa. Sama autorka jest społeczniczką, przewodniczy Amerykańskiego Stowarzyszeniu Bibliotecznemu oraz jest rzecznikiem prasowym American Human Association, działającego na rzecz dzieci uzależnionych.

W życiu była w kilku związkach, a obecnie znalazła szczęście u boku nowego męża.

Jej powieści czarują, nie są cukierkowate, ale zawierają pozytywny przekaz, że każde zło pokona dobro, że nienawiść można pokonać miłością, że trzeba wypatrywać szansy na zmianę życia i ją wykorzystywać. Znajdziemy tu wszystko: pociechę dla kobiet, rozrywkę, nadzieję ponad wszystkim złym, ale i refleksję nad najważniejszymi wartościami w życiu. Pisarka jest gwiazdą , pisze o wszystkim. Sama doznała i szczęścia w miłości, ale i zła – jak i śmierć syna, którą opisała w osobnej książce.

Pani Danielle Steel mówi, że największą radością jej życia są jej dzieci, a zwierzęta to hobby. Ma pięć psów,królika, papugę oraz świnkę. Na pytanie jak długo ma zamiar jeszcze pisać , odpowiada, że ” do końca”.

Gwiazda

Bohaterką powieści jest Crystal , mieszkająca na farmie z rodziną dziewczyna pełna marzeń , ale kochająca swoje miejsce na ziemi. Akcja toczy się w Ameryce zaraz po II wojnie światowej, parę lat po zrzuceniu bomby na Hiroszimę.

Jak to mała społeczność, żyje sobie spokojnie, z dnia na dzień. Na weselu siostry Becky , Crystal poznaje kolegę przyszłego szwagra, Spencera Hilla, dowódcę z wojska, który ma być gościem na weselu. Jest nim zauroczona , ona ma 16 lat, on ponad 25.

Zakochany w Crystal do szaleństwa tłumaczy sobie, że przecież nie może niczego obiecać nastolatce, żegna się po weselu, ale wie, że już nic nie będzie takie samo.

On studiuje obecnie prawo, bo tak mu nakazuje rodzinna tradycja, a ponadto ma takie podświadome zobowiązanie, bo na wojnie zginął jego starszy brat. Rodzice nawet posuwają pod myśl, że może by pojął za żonę młodą wdowę po bracie? Zszokowany odmawia i wyjeżdża by studiować poza miejscem zamieszkania.

Spencer kończy studia, wraca do rodzinnej prawniczej firmy, wpada w łańcuch przyjęć, spotkań, tzw dobrego towarzystwa.

W życiu Crystal zdarza się wielki dramat i musi opuścić ranczo, chce zostać aktorką. Zrozpaczona, z paroma dolarami rusza do Los Angeles, gdzie spotyka dobrych ludzi, zatrudnia się w restauracji, gdzie między innymi śpiewa. Zdobywa lokalną sławę.

W międzyczasie na przyjęciu Spencer poznaje córkę „szychy” – ważnego sędziego. W czasie trwania narzeczeństwa przez przypadek trafiają do lokalu gdzie śpiewa Crystal. On jest oszołomiony jej urodą, miłość odżywa.

Jednakże – rozdarty wobec lojalności wobec rodziny ulega namowom i się żeni z córką sędziego Elizabeth – po jakimś czasie. Crystal ma złamane serce, gdy czyta, że to zrobił…

Dwa tygodnie po ślubie wysyłają go na wojnę w Korei. Nie ma go trzy lata, w międzyczasie nawiązuje korespondencję z Crystal. Spotykają sie ukradkiem.

Ja to się skończy, czy miłość zwycięży, czy będą razem, co los rzuci pod nogi?

Powiem że opowieść jest jak film, takie zwroty akcji, elementy kryminalne, wątki obyczajowe, poznajemy społeczeństwo amerykańskie z epoki Kennedy`go,zamach na prezydenta USA. Akcja książki przypomnia podróż kolejką górską na pełnym „speedzie”.

Polecam Wam przeczytanie tej książki, aby zobaczyć losy Crystal i Spencera.

W skali 1-10 daję 17.

Podsumowanie

Książkę „ Gwiazda” przeczytałam jednym tchem. Były momenty kompletnego zaskoczenia, kiedy akcja zwracała się o 180 stopni!

Piękne opisy dylematów uczuciowych , miłość jak z bajki, ale niestety inne okoliczności ją narażają na szwank.

Wieczór z książką Danielle Steel nie jest stracony!

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj