Pierwszy raz trafiłam na książki Barbary Delinsky w serii Harlequinn Temptation.

Sugerując się wydawnictwem, niby banalne, ale mnie zachwyciły, bo były NIEBANALNE. Mówię o wspaniałej serii „Dziedzictwo”: Marzenie ; Marzenia się spełniają, Marzeń ciąg dalszy. To były perełeczki, cudowne optymistyczne historie, jak to mówimy: samo życie.

fot.Johanka

Inne z serii Temptation, które polecam, to : Obcy; Przeciwieństwa się przyciągają ; Samotne serce; Specjaliści od rozwodów; Wbrew naturze ; Najprawdziwsza historia; Mężczyzna na urodziny; Człowiek z Montany.

Serce z kamienia, książka wydana też w innych wydawnictwach jako Pomiędzy nami zachwyciła mnie odkrywaniem wzajemnych kompleksów, z trudnego dzieciństwa, z zaburzonych relacji międzyludzkich.

rzeżba koło Sądu Okręgowego w Gliwicach fot.Johanka

Znana rzeźbiarka zostaje oszukana, bo dla męskiego zakładu została ofiarą uwiedzenia przez mężczyznę. Ale on nie przewidział, że się w niej zatraci.

Piękna miłość o trudnym przebiegu, emocje, miłość, namiętność, wszystko w 400%.

Inny rodzaj relacji odkrywamy w książce Nikt się nie dowie.

fot.Johanka

W deszczowy wieczór mama odbiera nastolatkę z imprezy , leje rzęsisty deszcz. Nagle „znikąd” pojawia się człowiek na drodze, uderzają w niego samochodem.

Matka, znana lekarka, samotnie po rozwodzie wychowująca swe dzieci bierze winę na siebie, to rozpocznie ciąg zdarzeń, które obiorą niespodziewane kierunki.

Zobaczymy studium rozbitej rodziny, relacji ojciec -dorosłe córki, relacji byłych małżonków; relacji ofiary ze sprawcą.

Wszystko można powiedzieć, ale jedno jest pewne, nie oderwiecie się od tej książki.

Zupełnie inną historię znajdziemy w książce Trzy życzenia.

Skromna, osierocona niedawno, wychowywana przez fanatycznego ojca, pracownica baru zostaje potrącona przez auto w mroźny zimowy dzień.

Akurat to samochód samotnego pisarza, który mieszka od niedawna w tej mieścinie, tajemniczego- leczącego duszę w tym małym miasteczku. Wypadek powoduje on, ale na skutek tego, że w niego uderza inna furgonetka, której kierowca uciekł. Pisarz pomaga rannej wstać na nogi w czasie leczenia.

Całe miasteczko trwa przy niej, w czasie rekonwalescencji, traktując go jako najgorszego bandziora. Mieszkańcy miasteczka robią dyżury, ale na skutek prośby rannej, zostaje tylko on.

Wielogodzinne dyskusje sprawiają, że się w sobie zakochują.

Większość rozmów dotyczy tego, że dziewczyna twierdzi, że w czasie operacji ratującej jej życie po wypadku, przeżyła śmierć kliniczną i widziała świetlistą postać, która kazała jej wypowiedzieć trzy życzenia.

Jednym z życzeń mogło by być poszukiwanie matki, której dziewczyna nigdy nie poznała.

Książka jest taka piękna, że czytałam do drugiej w nocy. Nic więcej nie zdradzę.

Polecam Wam książki Barbary Delinsky, bo są przepiękne, nie tylko te które opisałam, ale i inne np. Dom na klifie, Dla moich córek,Czekając na świt,Kobieta znikąd,Klejnot, Miejsce kobiety; nie moja córka,Piąty mężczyzna;Kamienna róża, Szepty o zmroku,Smak zemsty, W blasku miłości i wiele innych.

Johanka

fot.Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here