Barbara Delinsky „Więcej niż przyjaciele”- recenzja

0
283

Kolejna książka Barbary Delinsky została przeze mnie kupiona za całe 4 złote na popularnym serwisie aukcyjnym. Jak zwykle się nie zawiodłam, ta książka jednakże mnie zaskoczyła poruszoną tematyką.

Więcej niż przyjaciele

Sam, znany prawnik jest partnerem w Kancelarii wraz z przyjacielem Johnem i jego ojcem.

Pewnego dnia wygrywa spektakularne pieniądze w sprawie o molestowanie seksualne klientki. Podniecony wygraną jedzie do domu, by nadmiar adrenaliny „wyrzucić” jak zwykle czynił – w sypialni z żoną Annie.

Jednakże jej nie zastaje w domu, idzie do przyjaciół szukając żony. Ale tam jej nie ma, jest żona przyjaciela Johna, Theodora, zwana Teke, która siedzi w listem w ręku w melancholijnym nastroju – gdyż po wielu latach dostała list od dawnego narzeczonego, który zapowiada przyjazd do niej w odwiedziny. Rozmyśla nad swoim małżeństwem, które nie jest idealne.

Jak to się stało, nikt z ich dwojga nie jest w stanie sobie wytłumaczyć, ale oboje w milczeniu nagle próbują swe emocje rozładować w szybkim seksie.

Niestety widzi ich syn Teke , który przybiegł do domu w czasie lekcji coś zapytać i wybiega w szoku z domu, gdzie wpada prosto pod ciężarówkę, którą na nieszczęście prowadzi były narzeczony Teke. Syn Johna – Michael trafia do szpitala. Skandal wybucha, bo widziano, że Teke wybiega z domu w szlafroku, a Sam w rozpiętej koszuli i pasku od spodni.

I odtąd wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, dwie rodziny przestają się ze sobą przyjaźnić, a Teke siedzi w szpitalu przy synu który jest w śpiączce, ona bardzo się obwinia, wychodzą dawne animozje i pretensje, małżeństwa walą się w gruzy. Wychodzi przy okazji kryzysu dwulicowość niektórych ludzi. A co na to młode pokolenie rodzin, które wychowywało się w sumie razem?

Co na to mąż Teke, żona Sama ich dzieci, sąsiedzi ? Jak to się skończy? Czy Michael wyzdrowieje?

Czy były narzeczony Teke , a również były więzień , który spędził czas za zabójstwo ułożył sobie życie, jak się zachowa, jakie spotkają go przykrości? Co zrobi Annie, zdradzona żona, czy wybaczy mężowi?

To wszystko musicie przeczytać. Świetne studium psychologiczne rodziny w kryzysie.

Książka była tak poruszająca, że czytałam do drugiej w nocy, nie mogłam się oderwać.

Kim jest autorka?

Barbara Delinsky jest amerykańską pisarką i autorką romansów. Prawie dwadzieścia z nich trafiło na listę bestsellerów New York Times`a. Książki pani Delinsky przetłumaczono na 25 języków.

Pisała też pod pseudonimem: Bonnie Drake lub Billie Douglass. Studiowała ona psychologię na Uniwersytecie Tufts oraz socjologię na Boston College. Pracowała również jako fotografka i reporterka gazety Belont Harald – zna codzienne życie, problemy i tragedie ludzkie z pierwszej ręki.

To widać właśnie w jej twórczości, tę wielką wiedzę o emocjach i problemach uczuciowych, przez co jej książki trafiają prosto do naszych serc. Kiedy dotknęła ją własna walka o życie – z rakiem piersi opisała ją w książce „Uplift: Secrets from the Sisterhood of Breast Cancer Survivors”.Dała nadzieję wielu tysiącom chorych, wspierając kobiety, pokazując, że walka niekoniecznie musi się skończyć źle.

Podsumowanie

Każda pora roku jest dobra na książki Barbary Delinsky, polecam jej książki, już wiele opisałam na tej stronie, a już zapowiadam kolejne, nie tylko tej autorki.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj