Barbara Delinsky Słodka morska bryza- recenzja

0
643

Kiedy zobaczyłam na popularnym portalu aukcyjnym tę książkę, od pierwszej chwili zachwyciła mnie okładka, z plażą, z idącymi nań dwoma kobietami, a właściwie sfotografowano tylko powiewne spódnice i ich stopy…

Wielokrotnie powołuję się na powiedzenie o nie sądzeniu książki po okładce, znowu się pomyliłam.

Słodka morska bryza

Oczekiwałam lekkiej opowieści o wakacjach, letniej miłości , wypoczynku, relaksie.

Jak zwykle pani Barbara Delinsky zachwyciła mnie ponownie, ale temat książki, nie jest ani łatwy, ani przyjemny, tylko mroczny, jest : zdrada, dylematy moralne, nieszczęście, gorzka tajemnica .

To wszystko rozdzieliło na lata dwie przyjaciółki od serca. Czy ich przyjaźń się ostanie, kiedy wszystko wyjdzie na jaw?

Charlotte i Nicole wypoczywały na pięknej wysepce Quinnipeague przez wiele wakacji, ale potem ich drogi się rozeszły.

Charlotte – energiczna dziennikarka i zapalona podróżniczka, nie ma rodziny, żyje w biegu i na walizkach, zaś Nicole, to blogerka kulinarna, która wiedzie w sumie mało ekscytujące życie z neurochirurgiem Julianem, w Filadelfii.

Na owej wyspie Nicole ma dom po rodzicach. Niespodziewanie dostaje propozycję napisania książki kucharskiej tej wyspy- a mieszkańcy są zgraną społecznością – oszczędni w zdradzaniu sekretów wyspiarskiej kuchni obcym.

Nicole prosi zatem o pomoc Charlotte , zapraszając ją na wakacje , by pomogła jej zbierać materiały.

Niespodziewanie przy szukaniu materiałów Charlotte znajduje miłość i odkrywa wielką tajemnicę .

Jednocześnie cios życiowy dosięga Juliana. Charlotte ma dylemat i dramat, – gdyż chcąc pomóc Julianowi musi zdradzić brudną tajemnicę sprzed lat , co może przynieść wiele cierpienia kilku osobom.

No i może stracić Nicole.

Jak postąpi? Musicie przeczytać. Kim jest tajemniczy mężczyzna z wyspy? Co będzie z Julianem? Czy uda mu się pomóc?

Jak to się skończy- doczytajcie.

Słodka morska bryza_Barbara Delinsky_ wydawnictwo Świat Książki_fot. okładki Johanka


Kim jest autorka?

Barbara Delinsky jest amerykańską pisarką i autorką romansów. Prawie dwadzieścia z nich trafiło na listę bestsellerów New York Times`a. Książki pani Delinsky przetłumaczono na 25 języków.

Pisała też pod pseudonimem :Bonnie Drake lub Billie Douglass.

Studiowała ona psychologię na Uniwersytecie Tufts oraz socjologię na Boston College.

Pracowała również jako fotografka i reporterka gazety Belont Harlald – zna codzienne życie, problemy i tragedie ludzkie z pierwszej ręki.

To widać właśnie w jej twórczości, tę wielką wiedzę o emocjach i problemach uczuciowych, przez co jej książki trafiają prosto do naszych serc.

Kiedy dotknęła ją własna walka o życie – z rakiem piersi opisała ją w książce „Uplift: Secrets from the Sisterhood of Breast Cancer Survivors” .

Dała nadzieję wielu tysiącom chorych, wspierając kobiety, pokazując, że walka niekoniecznie musi się skończyć źle.

Podsumowanie

Polecam Wam kolejną powieść Barbary Delinsky , która mnie zachwyciła i zapewniam, że czas poświęcony na czytanie nie będzie zmarnowanym.

Jesień, zima i każda inna pora roku jest dobra na czytanie powieści Barbary Delinsky , niebanalnych, z wartką akcją i piękną narracją Autorki.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj