Barbara Delinsky „Namiętność i złudzenia” -recenzja

0
182

Książkę , którą dzisiaj recenzuję, kupiłam oczywiście na popularnym serwisie aukcyjnym. Samo nazwisko autorki, Barbary Delinsky sprawia, że mamy gwarancję ciekawej opowieści. Ta akurat to romans, a nie powieść obyczajowa.

Namiętność i złudzenia

Monika Winslow, redaktorka prowadząca audycje w radiu, jest nowoczesną kobietą, mieszka sama, od 4 lat w nowym mieście.

Pewnego razu wychodząc z księgarni, gdzie kupuje romanse, czego się nieco wstydzi – zostaje potrącona przez uciekającego kieszonkowca. Uderzenie jest silne, upada raniąc się w bark i odzierając czoło , jeden z ścigających policjantów pomaga jej wstać i udziela pomocy. Odprowadza ją do domu, ale żąda, żeby okazała torbę z zakupami, czy nie ma czegoś , co jej ewentualnie podrzucił złodziej. Ona jest bardzo oburzona, gdyż pod jej nieobecność, kiedy jest w łazience, funkcjonariusz Michael Shaw jednak przeszukuje torbę, trafiając na owe „romasidła” i kpi z niej. Jednak mimo, że niemal wyrzuca go z domu, jest oczarowana 38 letnim funkcjonariuszem policji.

On ma złe wspomnienia z przeszłości, tajemnicę i nie lubi wyzwolonych kobiet. Ona z kolei nie chce się poddać uczuciu i pożądaniu. Jak to się skończy ? Czy miłość zwycięży?

Kim jest siejący postrach w mieście kieszonkowiec? Kto wydzwania do radia i grozi Monice? Kto ją nachodzi w domu? Kto posyła róże i czekoladki? Jak się to skończy?

Czy Michael ma rywala czy to przestępca? Jaką rolę w policji w mieście Moniki naprawdę pełni Michael Shaw ?

Niby „Namiętność i złudzenia” – to jest romans, ale nie taki zwykły i banalny, z pięknym uczuciem na pierwszym planie.

W skali 1-10 wątek romantyczny oceniam na solidne 14.

Kim jest autorka?

Barbara Delinsky jest amerykańską pisarką i autorką romansów. Prawie dwadzieścia z nich trafiło na listę bestsellerów New York Times`a. Książki pani Delinsky przetłumaczono na 25 języków.

Pisała też pod pseudonimem: Bonnie Drake lub Billie Douglass. Studiowała ona psychologię na Uniwersytecie Tufts oraz socjologię na Boston College. Pracowała również jako fotografka i reporterka gazety Belont Harald – zna codzienne życie, problemy i tragedie ludzkie z pierwszej ręki.

To widać właśnie w jej twórczości, tę wielką wiedzę o emocjach i problemach uczuciowych, przez co jej książki trafiają prosto do naszych serc. Kiedy dotknęła ją własna walka o życie – z rakiem piersi opisała ją w książce „Uplift: Secrets from the Sisterhood of Breast Cancer Survivors”.Dała nadzieję wielu tysiącom chorych, wspierając kobiety, pokazując, że walka niekoniecznie musi się skończyć źle.

Podsumowanie

Polecam Wam kolejną powieść Barbary Delinsky, która mnie zachwyciła i zapewniam, że czas poświęcony na czytanie nie będzie zmarnowanym.

Każda pora roku jest dobra na czytanie powieści Barbary Delinsky , niezwykłych, z wartką akcją i piękną narracją Autorki.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj