Barbara Delinsky Motyw miłości – recenzja

0
523

Kolejną książkę , którą tu recenzuję, kupiłam oczywiście na popularnym serwisie aukcyjnym. Wiedziałam, że nazwisko autorki gwarantuje dobrą książkę i się nie pomyliłam. Jest to kolejna książka Barbary Delinsky, którą tu polecam.

„Motyw miłości”

Na pierwsze odczucie, opowieść zaczyna się jak tani romans klasy B: przystojny facet, do końca nie jest określone, czy to pracownik wywiadu czy policji, „wciska” się jako nieproszony gość na koncert pewnego zespołu, w którym gra piękna flecistka. Ale to tylko pierwsze wrażenie, które mija, gdy wkraczamy na kolejne karty tej powieści, takiej o prawdziwym życiu.

Po koncercie macho pomaga flecistce Rachel „uwolnić się” od pokoncertowego przyjęcia i fanów, wyprowadzając ją na zewnątrz budynku. Ona zafascynowana jego magnetyzmem idzie, ale na zewnątrz zaczyna się bać, że wyszła w noc z nieznajomym mężczyzną.

On legitymuje się dokumentami i przepustką do pewnej firmy, którą ona doskonale zna. Przeleciał bowiem do niej z Nowego Jorku, by powiedzieć o złym stanie zdrowia bliskiej jej osoby.

Oboje lecą do Nowego Jorku. Wzajemna fascynacja nie mija, 30 letnia flecistka i 39 letni mężczyzna są w sobie zadurzeni, co oboje wprawia w zakłopotanie.

Jak to się skończy, czy oboje się przełamią, kiedy to on, z burzliwą młodością i ona wychowywana bez matki (która zmarła przy porodzie) dają sobie radę z gorącym uczuciem?

Co wyjawia nestor rodu na łożu śmierci? Kogo będzie szukać flecistka i czy ten fascynujący mężczyzna – macho jej pomoże? Kim on jest – to doczytajcie.

„Who is who” okaże się przy sprawie sabotażu pewnej firmy. Co i jak, musicie doczytać.

Jaka jest tajemnica rodzinna ojca Rachel (flecistki), czy jej rozwiązanie pomoże podjąć ciężką dla niej decyzję?

Jak to się skończy?

Powiem Wam, że w dramaturgii powieści Barbara Delinsky nie ma sobie równych, a wątek romantyczny jest pięknie opisany. Każdy znajdzie coś dla siebie, książka jest przepiękną powieścią o tym, co najważniejsze w życiu.

Kim jest autorka?

Barbara Delinsky jest amerykańską pisarką i autorką romansów. Prawie dwadzieścia z nich trafiło na listę bestsellerów New York Times`a. Książki pani Delinsky przetłumaczono na 25 języków.

Pisała też pod pseudonimem: Bonnie Drake lub Billie Douglass. Studiowała ona psychologię na Uniwersytecie Tufts oraz socjologię na Boston College. Pracowała również jako fotografka i reporterka gazety Belont Harald – zna codzienne życie, problemy i tragedie ludzkie z pierwszej ręki.

To widać właśnie w jej twórczości, tę wielką wiedzę o emocjach i problemach uczuciowych, przez co jej książki trafiają prosto do naszych serc. Kiedy dotknęła ją własna walka o życie – z rakiem piersi opisała ją w książce „Uplift: Secrets from the Sisterhood of Breast Cancer Survivors”.Dała nadzieję wielu tysiącom chorych, wspierając kobiety, pokazując, że walka niekoniecznie musi się skończyć źle.

Podsumowanie

Polecam Wam kolejną powieść Barbary Delinsky , która mnie zachwyciła i zapewniam, że czas poświęcony na czytanie nie będzie zmarnowanym.

Każda pora roku jest dobra na czytanie powieści Barbary Delinsky , niezwykłych, z wartką akcją i piękną narracją Autorki.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj