Pomnik Bogusława Kaczyńskiego w Krynicy -Zdroju

0
725

Kiedy w maju 2023 roku z moim Małżonkiem dotarliśmy do Krynicy Zdrój , zachwyciłam się pięknem miasta, ale w pamięci zostało mi kilka miejsc, którymi się zafascynowałam.

Pierwszym z nich jest pomnik Nikifora, który tu na stronie opisałam, kolejnym pomnik Pana Bogusława Kaczyńskiego, znanego krytyka muzycznego.

Jak powstał pomnik

Pomnik znanego krytyka muzycznego przedstawia Pana Bogusława siedzącego w artystycznej pozie, z zarzuconym na ramię szalem, a obok stoją dwa dodatkowe krzesła, można usiąść i zrobić sobie zdjęcie.

U stóp jest tablica, na której widnieje data urodzin sławnego krytyka muzycznego tj.02.05.1942 roku i data śmierci 21.01.2016 roku.

„Gwiazdor Telewizji Polskiej, popularyzator muzyki i sztuki operowej, ulubieniec publiczności , pisarz, dziennikarz. Rozsławiał Krynicę Zdrój i Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w kraju i na świecie, w latach 1984-2011 Dyrektor Artystyczny Krynickiego Festiwalu.

Pomnik wzniesiono staraniem Burmistrza Krynicy -Zdroju i Fundacji Orfeo w sierpniu 2018 roku.

Autorem pomnika jest rzeźbiarz Tomasz Górnicki.

Podsumowanie

Zapraszam na kolejne felietony o Krynicy i okolicach, nasz kraj jest piękny, zatem nie siedzimy na kanapie, tylko go zwiedzamy.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj