Barbara Delinsky Czekając na świt

0
168

Kolejną książkę Barbary Delinsky kupiłam na popularnym serwisie aukcyjnym. Była mocno sfatygowana, podklejona, z nieaktualnymi pieczęciami bibliotecznymi, ale mnie to nie przeszkadzało, świadczyło , że wiele osób przeczytało. Akurat ta książka jest romansem, ale i opisem niełatwej walki z uczuciem.

Czekając na świt

Rory Matthews jest rozpieczoną „księżniczką ” z Seatlle. Jej brat Daniel dba o nią po rozwodzie rodziców, bo Rory jest niesamodzielna.

Nagle ona postanawia jechać do swojego brata, który jest dziennikarzem, w odległe tereny górskie, gdzie on robi relacje w pewnym obozie.

Czekając na Daniela, spotyka ją przykra przygoda w pewnej spelunie niedaleko od miejsca pobytu brata. Na ratunek przychodzi jej pewien dryblas z wąsami, odbiegający w znaczący sposób od bywalców baru, ratuje z tej opresji, odprowadza ją do pokoju, a na koniec… całuje na oczach nadchodzącego brata.

Brat jest wkurzony, bo dba o swoją niewinną siostrę, która nie ma pojęcia o mężczyznach, jak o życiu. Daniel postanawia ją odesłać do domu. Ale ona rankiem, „pożycza” sobie jego furgonetkę, jedzie z zaopatrzeniem do obozu w górach. Po drodze spotka mężczyznę, któremu zepsuł się motocykl na tych pustkowiach. Okazuje się, że motocyklista to jej wybawca z baru.

Kim jest naprawdę? Jak się potoczą ich losy ? Czy dojrzały mężczyzna „po przejściach” jest gotowy na miłość? Czy Rory podoła trudom podróży i przebywania w obozie badaczy? Jak będzie sobie radzić z gotowaniem i innymi czynnościami, o których nie ma pojęcia?

Najważniejsze, jak poradzi sobie z ukrywaniem uczuć do tego fascynującego mężczyzny? Czy wyjściem będzie udawanie narzeczeństwa z bratem, który nosi inne nazwisko niż ona?

Czy zazdrość to dobre uczucie, czy niszczące? Jak zakończy się to wszystko? Co spotka ich w górach ? Jak to wszystko wpłynie na Aurorę, czy wyrwie się spod kurateli brata? Czy dojrzeje ?

Wątek romantyczny w skali 1-10 oceniam na solidne 15.

Kim jest autorka?

Barbara Delinsky jest amerykańską pisarką i autorką romansów. Prawie dwadzieścia z nich trafiło na listę bestsellerów New York Times`a. Książki pani Delinsky przetłumaczono na 25 języków.

Pisała też pod pseudonimem: Bonnie Drake lub Billie Douglass. Studiowała ona psychologię na Uniwersytecie Tufts oraz socjologię na Boston College. Pracowała również jako fotografka i reporterka gazety Belont Harald – zna codzienne życie, problemy i tragedie ludzkie z pierwszej ręki.

To widać właśnie w jej twórczości, tę wielką wiedzę o emocjach i problemach uczuciowych, przez co jej książki trafiają prosto do naszych serc. Kiedy dotknęła ją własna walka o życie – z rakiem piersi opisała ją w książce „Uplift: Secrets from the Sisterhood of Breast Cancer Survivors”.Dała nadzieję wielu tysiącom chorych, wspierając kobiety, pokazując, że walka niekoniecznie musi się skończyć źle.

Podsumowanie

Polecam Wam kolejną powieść Barbary Delinsky , która mnie zachwyciła i zapewniam, że czas poświęcony na czytanie nie będzie zmarnowanym.

Każda pora roku jest dobra na czytanie powieści Barbary Delinsky , niezwykłych, z wartką akcją i piękną narracją .

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj