Katarzyna Miller „Nie bój się zdrady” – recenzja

0
176

Kupiłam ją na popularnym serwisie aukcyjnym, przy okazji zakupu innych książek. „Nie bój się zdrady” pani Katarzyny Miller , za symboliczne pieniądze, to „z ręką na sercu” przyznaję się, iż nie spodziewałam się, że ta książka mnie tak poruszy.

Jej pierwsze wydanie nosiło tytuł „Kup kochance męża kwiaty”.

Nie bój się zdrady”

Myślałam, że to takie ” babskie rady autorki jak z kolorowych gazet, a tu się bardzo pomyliłam.

Książka jest poradnikiem psychologicznym, jak się zachować wobec zdrady. Zdrady szeroko pojętej, nie tylko damsko – męskiej czy małżeńskiej (w obie strony). Autorka odnosi się do dzieciństwa, jak rodzice „zdradzają” swoje dzieci, o co chodzi, doczytajcie.

Powiem, że wiele wygenerowanych sformułowań mnie zaskoczyło, zwłaszcza spostrzeżeń autorki jako psychologa, nie tylko, jako kobiety.

Jako bezdyskusyjny fachowiec w dziedzinie psychologii i psychoterapii Katarzyna Miller pokazuje w tej książce, na konkretnych przykładach przyczyny zdrady, wchodząc w zakamarki ludzkiej psychiki.

Wielokrotnie byłam oszołomiona trafnością wniosków, przykłady trafiały do mnie bez trudu.

Sama doświadczyłam zdrady pseudo-przyjaciół i współpracowników, to rozumiem teraz odczucia jakie mi wówczas towarzyszyły.

Nikt z nas nie chce być zdradzony. Są różne reakcje na to zjawisko, warto przeczytać.

Autorka nie poucza, wskazuje możliwe kierunki, by przez to przejść.

Czy można to zrobić ? Przekuć porażkę, załamanie, utratę zaufania w coś pozytywnego? Lektura książki Wam w tym pomoże.

Kim jest autorka

Jak czytamy na okładce:

„Katarzyna Miller- psycholożka , psychoterapeutka i poetka z trzydziestoletnią praktyką w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka wielu książek, m.in. Nie bój się życia, Królowe życia i król, Słone ciasteczka, Blaski życia, Jak pies z kotem (Wydawnictwo Zwierciadło). Na stałe związana z magazynem „Zwierciadło”.”

źródło: okładka książki.

Podsumowanie

Polecam tę książkę, nie jest ona gruba, ma zaledwie 202 strony. Treść jest warta przeczytania.

ISBN 978-83-6477-650-2 Wydawnictwo Zwierciadło Warszawa 2015.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj