Elizabeth Lowell Martwe słowa – recenzja

0
187

Książek Elizabeth Lowell mam dużo oraz kilka , które napisała pod prawdziwym nazwiskiem tj. Ann Maxwell. Oczywiście zakupiłam je na popularnym serwisie aukcyjnym. Dzisiaj opisuję Wam kolejną powieść „Martwe słowa”.

Martwe słowa

Poznajemy główną bohaterkę,34 letnią rudowłosą piękność o fiołkowych oczach, tkaczkę Serenę, którą wychowywała babcia, a jej matka zmarła młodo , gdyż uciekła z domu i wpadła w złe towarzystwo i narkotyki.5 letnia Serena trafiła do babci.

Babcia została zamordowana, zginęła w pożarze domu na pustyni. W tle zbrodni jest pewna tajemnicza księga , którą kolejne kobiety z rodu przekazują sobie z córki na córkę , a każda z córek ma w imieniu pierwszym bądź drugim imię : Serena.

Od adwokata babci otrzymuje 4 strony księgi. Babcia mieszkała w domu bez wygód, bez prądu, w rachunkach pomagał jej ten adwokat, który całe życie ją kochał.

Wnuczka wysyła kserokopie kart do pewnego renomowanego domu aukcyjnego, co z tego wyniknie? Co za tym stoi?

Księga, jak się potem okazuje, opowiada historię , którą pisze w celtyckim stylu pewien Eryk, pisząc o ukochanej Serenie.

Dziewczyna zwraca się do innego domu, który kieruje ją do specjalisty od starodruków. Potem aukcja się zmienia jak w kalejdoskopie, trup „ściele” się gęsto, wszyscy chcą tej księgi, zaczyna się polowanie na Serenę. Skromna dziewczyna nie chce za żadne pieniądze sprzedać tych ksiąg, ale pewien człowiek chce te Księgę Uczonych – na siłę.

Jak to się skończy, czy reszta księgi zostanie znaleziona? Czy winni zostaną ukarani ? Kto jest zleceniodawcą zamachów na Serenę?

Zakończenie zaskakujące, którego Drodzy Sympatycy 50ok.pl oczywiście nie zdradzę. Aukcja jest jak w filmach Alfreda Hichcocka.

Kim jest autorka?

Autorka urodziła się 05.04.1944 roku, jest zaliczana do mistrzyń w powieściach dla kobiet .Oprócz książek pod swoim nazwiskiem, pisała jako Lowell Charters lub Ann Maxwell. Jest klasą samą w sobie, jej powieści to mistrzostwo gatunku. Jako pisarka została uhonorowana Lifetime Achievement Award w kategorii powieści o miłości.

Pisze bestsellery, cenione zarówno przez krytykę, jak i przez wiernych czytelników.

To nie do uwierzenia, ale na świecie wydano ponad osiem milionów książek jej autorstwa.

Jak świetne są jej powieści świadczy fakt, że jedenaście jej powieści znalazło się na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Podsumowanie

Książka Martwe słowa jest thrillerem romantycznym w sam raz na wieczór, czas poświęcony na jego lekturę nie będzie straconym.

W książce jest część bohaterów, których poznaliśmy w „Przeklętym złocie”, znani handlarze sztuką, ale sama akcja książki nie jest powiązana z Przeklętym złotem, można czytać osobno obie książki.

Już teraz zapraszam na kolejne recenzje książek Elizabeth Lowell, bo mam wiele pozycji z jej dorobku.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj