Dźwirzyno mała wioska na wspaniałe wczasy nad morzem

0
2770

Dźwirzyno mała wioska na wspaniałe wczasy nad morzem

Do Dźwirzyna k. Kołobrzegu , jeżdżę od dziecka.

W mieście w którym mieszkam, jest huta, która miała tam ośrodek wczasowy. Obecnie on też istnieje, ale nazywa się teraz RYBITWA. Poszłam tam po 30 latach z synem, poprosiłam panią z recepcji i zrobiłam zdjęcia z tyłu na schodach, którymi z rodzicami schodziłam nad morze. Serce mi biło, prawdziwa podróż sentymentalna.

A obecnie wygląda tak:

Wiele frajdy dawała mi zawsze zabawa na plaży w Dźwirzynie, która jest uznawana za jedną z najszerszych i najpiękniejszych w województwie zachodniopomorskim.

obecnie wygląda tak:

Uwielbiałam chodzić do portu po świeże ryby z tatą. Zawsze na wczasy braliśmy baniak oleju i smażyliśmy je na balkonie ośrodka wczasowego, ojciec umiał patroszyć i sprawiać ryby.

W porcie w Dźwirzynie było masę kutrów, zawsze pełno mew i rybitw, które wyjadały wyrzucone za burtę małe ryby, czy resztki z kutrów, pamiętam ten „zapach”, te masy sieci które rozplątywały żony rybaków..

 

Obecnie jest tu tylko jeden kuter raczej mało używany.

Port w Dźwirzynie jest też inny, dawny most w kierunku Mrzeżyna, gdzie była jednostka wojskowa, jest zmieniony na nowoczesny, no i nie ma jak kiedyś specjalnych przepustek, jak się wjeżdżało na teren wojskowy, a plaże, niegdyś na terenie jednostki, są już dostępne. Jest nawet karuzela i smażalnie, port jest typowo turystyczny.

Dźwirzyno ma nie tylko morze ale i .. jezioro Resko Przymorskie.W 1983 roku podczas prac archeologicznych około 500 metrów na wschód od kanału portowego łączącego Bałtyk z jeziorem odkryto ślady latarni morskiej i niewielkiej przystani, funkcjonującej tutaj pod koniec średniowiecza i w okresie nowożytnym (XV-XVI wiek).

Nie brak tu cech typowego nadmorskiego miasteczka.

Każdy aktywny senior, całe rodziny znajdą tu coś dla siebie. Nie ma hałaśliwych dyskotek. Masa jadłodajni z domowym jedzeniem z tanim menu.

Tanie wczasy? Tak, jak najbardziej, to tu.

W tym roku również pojadę.

Johanka

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj