Annie Solomon Zaślepienie – recenzja

0
295

Jak wiecie mam wiele książek, które kupuję na popularnym portalu aukcyjnym, za tzw.”małe” pieniądze.

W książkę , którą tu opiszę, „zainwestowałam” całe 4 złote.:) Chyba było to najlepiej wydane 4 złote w moim życiu !

Zaślepienie

Gliniarz w przebraniu cywilnym bierze udział w kontrolowanym zakupie nielegalnej broni, by zaaresztować sprawców, ale nie wszystko idzie z planem, ktoś zabija nastolatka, który w tym uczestniczy, ale do końca nie jest jasne, czy to on miał zginąć, czy gliniarz.

Ranny detektyw zwany Turq ze względu na piękne oczy koloru turkusu- jest po akcji w szpitalu, nagle dowiaduje się w wieku 32 lata, że pewnego elementu zdrowia już nie odzyska, czemu, doczytajcie.

Jest to dla niego szok, stawia całą jego przyszłość pod znakiem zapytania.

W szpitalu przydzielają mu rehabilitantkę, której on nie chce, bo nie przyjmuje do wiadomości faktów. Po pewnym incydencie w domu siostry, gdzie chwilowo przebywa – postanawia jednak przyjąć pomoc.

32 letnia rehablitantka jest mało urodziwa, ma kompleksy, wiele wycierpiała w szkole. Ubiera się w workowate ubrania, bo nie chce zwracać uwagi. Zna detektywa ze szkoły, w której wszystkie dziewczyny się w nim kochały, a on skwapliwie korzystał. A ona w tym czasie była obiektem szyderstw i dokuczania.

Ich relacja staje się skomplikowana, dlatego, że nie ustają zamachy na życie policjanta, oboje uciekają z tajnej kryjówki, którą im naszykowała policja, bo zabójca tam dociera, ktoś z policji „posypał”.

Rehabilitantka mieszka z ojcem, który po wypadku na motocyklu jeździ na wózku, a matka ją z ojcem zostawiła, bo nie udźwignęła problemu. Jednakże ojciec się „ogarnął” w życiu, pokonał depresję ,nawet pracuje, mimo wózka.

Jak skończy się ich relacja czyli pana detektywa i rehabilitantki ? Czy zabójca ich dopadnie ?

Kto nim jest i jakie ma powody?

Akcja jest jak jazda na kolejce górskiej, polecam książkę Annie Solomon „Zaślepienie”.

Kim jest autorka książki

Annie Solomon należy do czołówki autorek thrillerów romantycznych, gdzie oprócz wątku kryminalnego jest też miłość, pięknie opisane emocje między bohaterami.

Wydała ona swą pierwszą powieść w 2003 roku. Od tej pory każda z wydanych książek zwiększa jej grono wiernych czytelniczek. Jej opowieści są nagradzane w amerykańskich rankingach , w gatunku – w nurt którego się wpisała.

Jest też laureatką RITA Award 2007, jak może nie wiecie, drodzy Sympatycy 50ok.pl , ale to najważniejsza nagroda w Ameryce w dziedzinie literatury kobiecej. Czasopismo Romantic Suspense Reviews ocenia jej książki na najwyższe noty.

Inne jej powieści to: Śmiertelny grzech; Mroczna tożsamość; opisywane tu Zaślepienie oraz Fotograf śmierci, też zrecenzowany przeze mnie.

Niestety na naszym rynku wydawniczym są tylko te, a przecież wydała ich znacznie więcej.

Podsumowanie

Polecam tę książkę na wieczór, kryminał w wątkiem romantycznym , służby specjalne, FBI, morderca, zaskakujące zakończenie.

Można wrócić do mojej recenzji Fotografa śmierci Annie Solomon, także świetna książka .

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj