Janelle Taylor – W sieci strachu- recenzja

0
239

Niedawno opisywałam książkę Janelle Taylor „W cieniu zdrady”, o Ivy, policjantce, jednocześnie spadkobierczyni pewnego milionera, który nie miał czasu dla swoich trzech córek, a niedawno „Osaczoną” o Amandzie , kolejnej córce owego milionera. Tak mi się spodobała te książki, że dokupiłam inne powieści tej autorki, między innymi „W sieci strachu”. W czasie czytania okazało się, że to losy średniej z trzech sióstr, obecnie samotnej 29 latki , dziennikarki w ekskluzywnej gazecie na temat mody.

„W sieci strachu”

Olivia jest średnią z sióstr. Jej matka była krótko kochanką milionera, wywalczyła duże alimenty i środki, ale nie pracuje. Robi wszystko, aby zapewnić podobny byt córce. Wg niej najlepiej, by bogato wyszła za mąż. Swata ją, ale Olivia nie chce tak żyć. Codziennie po pracy chodzi na place zabaw i wpatruje się w dzieci. Przyjaciółka ją wspiera, bo zna tajemnicę Olivii. Jaką? Musicie doczytać.

Nagle Olivia dostaje wiadomość, że jest proszona na odczytanie testamentu ojca, początkowo unosi się honorem, jak jej matka ją namawia, wkurzona, że Amanda a nie Olivia dostaje luksusową rezydencję ojca w spadku, bo to ona pierwsza otwarła swoją kopertę.

Olivia wie, że jedyne co prócz nazwiska ją łączy z ojcem, to coroczne zaproszenia do jego domu wakacyjnego , gdzie poznała przyrodnie siostry: Amandę i Ivy, ale dla nich wszystkich to były wakacje bez ojca, które je zostawiał, a sam chodził na golfa i kompetnie je ignorował. Czegoś takiego jak ojcowska troska żadna z nich nie zaznała. Ale w gazetach i wizerunkowo, odgrywał wzorowego ojca.

Na otwarciu testamentu okazało się, że każda z sióstr dostanie w określonym czasie i kolejności kopertę z instrukcjami, a jak ich nie będzie realizować, straci spadek.

Olivia musi jechać do dawnego domu letniego ojca, gdzie przeżyła miłość jako nastolatka, gdzie poznała pięknego młodzieńca, w którym się zakochała. Tamta sytuacja miała jeszcze pewne okoliczności, o których musicie doczytać.

Obecnie ma tam mieszkać w tym miasteczku przez miesiąc, codziennie kupować coś w dwóch miejscach miasteczka, a codziennie rano ktoś przyjdzie po paragony do kancelarii prawnej. Ojciec w pośmiertnym liście przekazanym przez notariusza pisze , że jak tam pojedzie, to spełnią się jej marzenia. Zza grobu kieruje jej życiem…

Jak skończy się mieszkanie w odziedziczonym domu , kiedy kilka razy ktoś się tam włamuje, niszczy jej rzeczy? Jak to się skończy? Kto jest tym złym /złą? Kto chce przejąć majątek? Kto jest mordercą i złodziejem ? Czy Olivia znajdzie tam szczęście i spełnienie marzeń, o których pisał zmarły ojciec w liście ? Jaka tajemnica z przeszłości ujrzy światło dzienne?

Musicie doczytać.

Prawdziwy thriller z dreszczem i kryminał na wieczór.

Polecam. Czyta się „jednym techem”.

Parę słów o autorce

Autorka pisze książki o miłości, nie dość powiedzieć, że dobre, gdyż to są już bestsellery. Dotychczas wydano je w 28 milionach egzemplarzy. Wiele tytułów gościło w rankingach bestsellerów New York Times`a. Rzesza wielbicielek Pani Janelle Taylor wciąż rośnie.

Ekscytujące, z wątkami kryminalnymi i intrygami , namiętnościami mają niepowtarzalny charakter. Bohaterki opowieści to kobiety jak to się mówi : z krwi i kości, które walczą z losem, trudnościami i nigdy się nie poddają.

Podsumowanie

Zapewniam Was, drodzy Sympatycy 50ok.pl, że czas poświęcony na lekturę książki Janelle Taylor „W sieci strachu” – nie będzie czasem straconym, szybko zmieniające się okoliczności i szybki tok narracji sprawią , że książka czytana jest jak to się mówi: „jednym tchem”. I do końca nie wiemy, jak się skończy, kto mówi prawdę, kto kłamie, kto jest zabójcą?

Losy Amandy poznajemy w książce Osaczona, w części W cieniu zdrady poznajemy losy Ivy.

Książki można czytać niezależnie od siebie.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj