Kobiece historie mają moc!

0
643

Wszyscy wiemy, że najlepsze historie to te, które napisało samo życie. Bogactwo życiowych doświadczeń kobiet po sześćdziesiątce to niewyczerpane źródło mądrości mogących inspirować inne kobiety. Z tą myślą w Dzień Kobiet ruszył projekt „Kobiece historie mają moc” kierowany przez  dr Barbarę Górnicką-Naszkiewicz, redaktor naczelną portalu kobietapo60.pl.

Zasady realizacji projektu

W ramach projektu zostanie opublikowany cykl artykułów napisanych na podstawie historii przesłanych przez dojrzałe kobiety z całej Polski. Będą one mogły nie tylko je przekazać, ale również – jeśli zechcą – spróbować swoich sił literackich.

– Musimy dostrzec potencjał życiowych doświadczeń, by czerpać z życia jak najwięcej. Wiek jest naszą siłą! – mówi dr Barbara Górnicka, pomysłodawca i koordynator projektu. – Autentyczne historie kobiet mają motywować do działania, pokazać, że choć życie nas nie oszczędza, mamy w sobie siłę do pokonywania przeciwności – dodaje.

Potencjał kobiet 60+

Dzielenie się własnymi doświadczeniami to jednak coś więcej niż wyłącznie inspirowanie do zmian. Projekt ma przede wszystkim wymiar społeczny, a jego głównym celem jest dostrzeżenie potencjału kobiet po 60. roku życia oraz zachęcenie ich do werbalizacji życiowych perypetii. Opowiadanie osobistych historii ma też wymiar terapeutyczny, pozwoli przepracować trudne doświadczenia i uchronić przed nimi inne kobiety.

– Zachęcamy do dzielenia się swoimi historiami – zarówno tymi smutnymi, jak i radosnymi  – kontynuuje Górnicka-Naszkiewicz, która na co dzień aktywizuje osoby starsze i propaguje rozwój osobisty na emeryturze. – Jesteśmy otwarci również na różne formy literackie: opowiadania, wspomnienia, wiersze. To również ważna forma ekspresji twórczej, która dodaje nam skrzydeł.

Organizator

Najciekawsze historie będą publikowane w rubryce „Z życia wzięte” na portalu kobietapo60.pl. Organizator będzie zbierać i opracowywać materiały, pomoże również w redakcji i korekcie twórczości literackiej.

Teksty należy wysyłać na adres mailowy koordynatora projektu: [email protected]. Więcej informacji udziela dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz – tel. 791 015 382.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj