Wisła- u źródeł niebanalnego miejsca na wczasy

0
1949

Kiedy pierwszy raz przyjechałam do Wisły zostałam pozytywnie zaskoczona. Pierwsze wrażenie: swojskość i przytulność.

Trochę ciekawostek

To miasteczko nabyło prawa miejskie w 1962 roku.Mieszka tu około 11 000 mieszkańców, w tym jej najsłynniejszy mieszkaniec: Adam Małysz.

Byłam niedaleko jego domu, każdy turysta „musi” zobaczyć ten budynek, nie ma nasz Mistrz spokoju :). W Domu Zdrojowym w Wiśle stoi jego figura naturalnej wielkości z…białej czekolady. Adam Małysz ” jak żywy”-oczywiście – z nartami na ramieniu.

Wisła jest miasteczkiem tolerancyjnym , żyją tu w zgodzie katolicy i ewangelicy, jest kilka innych zborów innych wyznań.

Piękne tereny zachęcają do spacerów, zwłaszcza do źródeł Wisły, coś wspaniałego!

Tani wypoczynek- zdecydowanie tak !

Oferta noclegów jest na każdą kieszeń.

Istnieje wiele obiektów hotelowych, gdzie można dobrze zjeść i wynająć nocleg w przyzwoitej cenie. Wiele z nich oferuje rabat dla seniora i menu dla osób starszych.

Dbałość o turystę jest w Wiśle wszechobecna. Powietrze jest czyste i od razu wiemy, że to miasto uzdrowiskowe.

Wisła oferuje szereg atrakcji dla każdego,zarówno dla tych którzy wybierają aktywny wypoczynek, ale i seniorów oraz osób, które chcą zwyczajnie odpocząć od zgiełku i naładować akumulatory życiowe.

Tutaj można jeździć rowerem, bowiem Wisła rozciąga się wzdłuż głównej drogi, chociaż powiększa się z roku na rok „wszerz” miasteczka.Jak grzyby po deszczu powstają kolejne obiekty turystyczne.

Atrakcje dla zwiedzających

Kto był w Parku Zdrojowym i nie ma fotki koło Niedźwiedzia , symbolu Wisły, to niech żałuje.Obowiązkowy punkt wycieczki.

Symbol Wisły fot. Johanka

Jest to wymarzone miejsce na spacery rodzinne i dla osób starszych. Po ostatnio dokonanej renowacji, park wygląda schludnie, ładne ławeczki zachęcają do wypoczynku.

Jedną z nowości jest wykonany z drewna zespół rzeźb , obrazujący znane postaci baśń i podań.To możemy odpocząć po górskich wędrówkach wiślańskimi szlakami. Potem możemy udać się na deptak, pełen lokali gastronomicznych i atrakcji dla każdego na przykład Dom Zdrojowy i piękna fontanna.

Opis koło Pomnika Źródeł Wisły

Spacery są tu zawsze ciekawe, inna słynna fontanna to Pomnik Źródeł Wisły, podświetlana wieczorem.

Pomnik Źródeł Wisły fot.Johanka

O wydarzenia kulturalne też zadbano w Wiśle – niedawno wybudowany Amfiteatr im Stanisława Hadyny w weekendy i nie tylko, jest pełen turystów spragnionych rozrywki .

Ale, kochani, przecież wiemy, że Wisła to też stolica sportów zimowych, w niedalekiej okolicy są wyciągi narciarskie.

Są tu skocznie narciarskie, gdzie nawet latem można obserwować zmagania zawodników na igelicie.

Ale nie tylko sport to domena tego pięknego miejsca. Niedaleko dworca PKP Wisła Uzdrowisko- jest drewniany, jednopiętrowy Pałacyk Myśliwski rodziny Habsburgów.Jest wybudowany w stylu tyrolskim, pod opieką PTTK.

Szanowny Turysto!

Jeśli chcesz tanio wypocząć oferta wypoczynku w Wiśle, to coś dla każdego!

Widok na miasteczko fot. Johanka

Lepiej niż gdzie indziej wypoczniesz! Różnorodna oferta hotelowa dla każdego , zwłaszcza seniorów, to jest strzał w dziesiątkę !

Nie zwlekaj, nie czekaj na lato, Wisła o każdej porze roku jest warta zwiedzania!

Tekst: Johanka

fotografie własne Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj