Trzebiatów – miasto ze słonikiem, serio!

0
1481

Dwa słowa wstępu…

Kiedy przyjechałam kilka dni temu do Trzebiatowa, pierwsze, co odczułam, to przytulność tego niewielkiego miasteczka.

Rynek w Trzebiatowie_fot. Johanka

Zaparkowałam niedaleko Sanktuarium Maryjnego, na targowisku, gdzie nabyłam cudownie słodkie gruszki. Sprzedawcy są niezwykle mili, miejsce to jest zaciszne i przyjazne kupującym.

Niespodzianka za rogiem targowiska

„Za winklem” nagle wyrosła przede mną katedra, kościół, jak kto woli. Budowla była imponująca, w środku również, jednak z uwagi na zakaz robienia zdjęć, nie mogę Wam pokazać jej piękna od wewnątrz, ale z zewnątrz? Ależ proszę !

Fotografie: Johanka

Najsłynniejsze zabytki !

Najbardziej okazałym zabytkiem w Trzebiatowie jest kościół Macierzyństwa NMP, który jest przykładem architektury gotyckiej z XIII wieku. Na jego wieży umieszczone są dwa średniowieczne dzwony oraz jeden z początku XX wieku. W mieście znajdują się trzy zabytkowe kaplice oraz neogotycki kościół ewangelicki z początku XX wieku. Dużym walorem urbanistycznym miasta są zachowane pozostałości murów miejskich z XIII wieku oraz wkomponowana w nie Baszta Kaszana z przełomu XIII i XIV wieku. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Trzebiatów

Słonik -uroczy symbol miasteczka

Słyszałam, że słynie ono ze słonika, ale nie wiedziałam do końca, o co chodzi. Wszystko się wyjaśniło, kiedy weszłam na malowniczy rynek, z cudownymi kamieniczkami, jak z bajki.

Super miejsce na spacery, dla seniorów i nie tylko.

Fotografie: Johanka

Szkoda, że pogoda nie dopisała, zdjęcia byłyby piękniejsze. Ale przecież możecie tu przyjechać, mała miejscowość w Zachodniopomorskiem, niedaleko od Mrzeżyna i Dźwirzyna.

Tani wypoczynek i świetne zwiedzanie, nie zwlekajcie, ruszajcie w drogę !

Nie warto siedzieć w domu, zwiedzajmy piękną Polskę!

Zapraszam do Trzebiatowa!

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj