Schody – problem w wielu starszych domach

0
5074

Gdy stajemy przed koniecznością remontu piętrowego domu jednorodzinnego lub kamienicy, to prawie zawsze znaczną pozycję w kosztorysie stanowi konieczność odnowienia schodów lub nawet ich wymiany na nowe.

Do niedawna jedynym sposobem na taki remont schodów było zaproszenie stolarza lub kamieniarza, którzy hałasując i kurząc szlifowali powierzchnię schodów na miejscu lub demontowali stopnie i zabierali do odnowienia w warsztacie. Ich praca praktycznie wyłączała wtedy cały dom z normalnego użytkowania.

Zmiana wyglądu jest spektakularna

Stare schody jak nowe

Od jesieni 2010 roku właściciele domów w Polsce mają bardzo interesująca alternatywę, jaką jest niemiecki system HAFA, który umożliwia szybkie pokrycie starych schodów nową, najczęściej wyglądającą jak drewno warstwą nowego materiału. Materiał udaje drewno, ale jest od niego znacznie bardziej odporny na wszelkie zadrapania. Nie straszna jest mu też wilgoć oraz nie rozsycha się i można go myć wodą zamiast stosowania drogich środków do pielęgnacji drewna.

Technologia okładania starych schodów

Ten sposób renowacji schodów jest wybierany często przez starszych wiekiem właścicieli domów, gdyż gwarantuje im ładny wygląd i wysoką jakość bez konieczności uciążliwego, codziennego dbania o schody i natychmiastowej naprawy wszelkich zadrapań, co jakże często jest koniecznym warunkiem utrzymania gwarancji w wypadku zakupu schodów z drewna.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Jeszcze ważniejszym czynnikiem, który przekonuje seniorów do skorzystania z oferty HAFA jest znaczne podniesienie bezpieczeństwa poruszania się po domu ze schodami odnowionymi tym systemem.

System HAFA eliminuje jakże często obserwowane w domach seniorów bardzo niebezpieczne, amatorskie próby remontu schodów z zastosowaniem zwykłych paneli podłogowych i metalowych profili, co razem nie wytrzymuje codziennego użytkowania i może doprowadzić nawet do zagrożenia życia w wypadku potknięcia się o odgięty profil lub wykręconą śrubę.

Co zrobić ze schodami lastrykowymi?

System HAFA nadaje się również do pokrycia schodów lastrykowych, które jakże często widać w starszych domach. Przykrycie takich schodów materiałem HAFA może być idealnym uzupełnieniem odnowienia całego wnętrza domu, dzięki czemu cała posiadłość odmłodnieje, uprzyjemniając mieszkanie w niej a  razie potrzeby umożliwi uzyskanie dobrej ceny w wypadku podjęcia decyzji o sprzedaży nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj