Opolska kamienica czynszowa niebanalne miejsce na weekend!

0
4663

Podróż sentymentalna….

Jest to Filia Muzeum Śląska Opolskiego, znajduje się na tej samej ulicy Świętego Wojciecha.Z dworca PKP w Opolu kierujemy się deptakiem prowadzącym ulicą Krakowską w stronę ratusza.

  

Miejsce zdecydowanie przyjazne seniorom, co chwilę są ławeczki i możemy coś zjeść . Polecam opolski „Sopelek” z cudownymi deserami rodem z PRL. Nic się nie zmieniło- smak lodów jest taki, jaki pamiętam z dzieciństwa.

Kamienica ma 3 piętra i poddasze.Każdy pokój w tym niezwykłym miejscu urządzono w innym stylu.Od wystroju pokoi śląskich z wieku XIX, na stylu PRL kończąc.

Ciekawe książki o naszym regionie znajdziecie tutaj

Przyjazna obsługa muzeum służy pomocą.
Wspinając się po zabytkowych schodach przechodzimy do ekspozycji coraz „młodszych”.Widząc oryginalny sprzęt z tamtych lat, czułam się jak w dzieciństwa,gdzie moja oma „warzyła” dla mnie zupki.Piękne dzbany, szkło, nawet gazety z tamtych lat czynią wycieczkę  podróżą sentymentalną !

W sumie na godzinę zwiedzania, ale ono nie wyczerpuje.

Jako lokalna patriotka, chciałabym polecić to miejsce, nie tylko seniorom, ale wszystkim.

Bilet na każdą kieszeń, są zniżki dla emerytów ,rencistów,młodzieży. W soboty wstęp jest  bezpłatny! Niebanalna wycieczka z wnukami, ależ tak!

Historia Śląska w pigułce, miło spędzony czas ,tanie zwiedzanie, odpoczynek na weekend w Opolu-  to muzeum to realizuje.


Polecam z całego serca
Johanka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj