Nowy Kościół Parafialny Matki Bożej Uzdrowienia Chorych Iwonicz Zdrój

0
228

Ja pamiętacie, w poprzednim reportażu opisałam drewniany kościół pw. Św. Iwona. Jak przeczytałam na stronach Parafii w Iwoniczu Zdrój, z czasem drewniany kościół stał się za mały, zwłaszcza zimą , gdyż nie trzymał ciepła.

Kościół Parafialny Matki Bożej Uzdrowienia Chorych Iwonicz Zdrój

W roku 1986 roku ówczesny biskup Ignacy Tokarczuk skierował do pracy na tutejszej parafii księdza Jana Radzika, zlecając mu budowę nowej świątyni.

Jak przeczytałam na tablicy na kościele z podpisem „Ks. Radzik i parafianie”: kamień węgielny poświęcił ks. Bp. J. Tokarczuk 25.08.1991; natomiast aktu uświęcenia kościoła w dniu 27.08.1995 i jego konsekracji w dniu 21.05.2000 dokonał Metropolita Przemyski Ks. Arcybiskup Józef Michalik.

Kościół jest imponujący, zaprojektowany przez mgr inż. Janusza Hanusa, przy współpracy z mgr inz. Kazimierz Karpa. Samą budową kierował pan inżynier Roman Kosecki z Krosna. Wnętrze świątyni i wykonanie nadstawy ołtarzowej zawdzięczamy artyście rzeźbiarzowi profesorowi Wincentemu Kućmie z Krakowa oraz pani mgr inż. Stanisławowi Kwarciakowi i mgr Wojciechowi Kurdzielowi.
   

Nowemu kościołowi nadano imię Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, gdyż wiadomo, że do Iwonicza kuracjusze przybywają po zdrowie, a czczona w tym kościele Matka Boże pomaga również w uzdrowieniu duszy.

Kościół jest na drugim poziomie, jak gdyby 1 piętrze. Akurat w tę niedzielę , jak my tam byliśmy, to poręcze były ozdobione białym tiulem, było wszystko postrojone na uroczystości komunijne.

Pomnik Świętego Jana Pawła II w Iwoniczu Zdrój koło kościoła Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

Koło kościoła jest tablica poświęcona Św. Janowi Pawłowi II .

Podsumowanie

Dzisiaj kolejny reportaż z Iwonicza Zdroju, mam nadzieję, że Wam się spodobał.

Czekajcie na następne.

Przyjazd do iwonicza Zdrój, to świetny pomysł.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj